KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE

Královský pivovar Krušovice. První písemná zmínka o pivovaru Krušovice sahá až do roku 1581. Jako jediná česká pivní značka byly Krušovice ve vlastnictví české královské koruny – v roce 1583 ji koupil král český a císař římský Rudolf II. Královským majetkem Krušovice zůstaly po celých následujících sto let. Krušovická piva nesou logo chráněného zeměpisného označení České pivo. Tamní sládci vaří pivo bez přerušení již více než 430 let, a to z těch nejlepších surovin, které mají na dosah – aromatického žateckého chmele, vynikající vody z křivoklátských lesů a sladu z českého a moravského ječmene.

Portfolio

Krušovice Desítka, Krušovice Dvanáctka, Mušketýr, Krušovice Černé, Krušovice Pšeničné, Krušovice Malvaz a sezónní pivní speciály. Poslední novinkou pivovaru je Ležák za studena chmelený.

Dostupnost

Krušovice jsou na čepu v restauracích i hospodách v celé České republice. V obchodní síti se prodávají ve skleněných lahvích 0,5 l, plechovkách i PET lahvích (Dvanáctka). V některých provozovnách je k dispozici tankové pivo. Na tankovém hospodářství, informacích o vaření piva i pivních rituálech si zakládají v síti krušovických hospod s názvem Šalanda

(www.krusovickasalanda.cz).

Prohlídky

Prohlídka se závěrečnou degustací trvá 90 minut. Koná se v češtině, němčině, angličtině a ruštině, lze zajistit i výklad v dalších jazycích. Rezervace je dobrá nejlépe týden předem na tel. čísle 737 224 087 nebo na e-mailu exkurze@ krusovice.cz. Cena (vč. degustace a suvenýru) je 160,- Kč, senioři a studenti 110,- Kč.

 

KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICEKRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE
U Pivovaru 1, 270 53 Krušovice
Tel.: 313 569 202
info@krusovice.cz
www.krusovice.cz


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE
KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE
KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE