Slezský pivovar

Slezský pivovar. Před více než 100 lety, roku 1911, byl místním spolkem občanů dostavěn a provozněn hostinec. V roce 2011 začal postupně nový zrod hostince, od zrekonstruované nekuřácké části, přes rozsáhlou letní zahradu s posezením o cca 200 místech, dětským hřištěm a zastřešeným dřevěným stylovým posezením. Roku 2017 bylo zcela nově vybudováno ubytování formou luxusních podkrovních apartmánů nad pivovarem. V přípravě jsou pivní lázně.

Nový příběh do tohoto hostince vnesl Slezský pivovar, který má své zázemí ve stoletých sklepích hostince. Slavnostní otevření proběhlo 8. srpna 2014. Názvy vyráběných piv jsou voleny dle zdejšího „regionu razoviteho“ a s úctou k hornickému řemeslu. Pivovar vaří nepasterizovaná a nefiltrovaná piva.

Portfolio

Kvalitní spodně i svrchně kvašená piva a speciály. Světlý ležák 12 ŠTAJGR, světlé pivo 10 BULAČ, polotmavý speciál 13 HAJCMAN, světlý speciál IPA India Pale Ale 14 FACHMAN, tmavý speciál Porter 15 MAJSTR a mnoho jiných.

Dostupnost

Ostrava – hospoda Kurnik šopa, Babylon Cafe, Petrovice u Karviné – zámeček Petrovice, Těrlicko – Grunt 135 a další dle domluvy.

Prohlídky

Konají se pro skupinu minimálně 10 osob, po předchozí domluvě.

Akce a festivaly

Hostinec je vyhlášený poctivou domácí kuchyní. Každý měsíc pořádají kulinářské akce jako Řízkománii, Zabijačkové hody či Gulášový víkend.

 

SLEZSKÝ PIVOVARSlezský pivovar
Selská 1329/43, 736 01 Havířov
Tel.: 601 550 001
info@slezskypivovar.cz
www.slezskypivovar.cz


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

SLEZSKÝ PIVOVAR
SLEZSKÝ PIVOVAR
SLEZSKÝ PIVOVAR