BALÓNOVÝ HOTEL A PIVOVAR

Balónový hotel a pivovar. V roce 1597 do Radešína přichází Samuel Radešínský z Radešovic, přestavuje renesanční tvrz (dnešní Balónový zámek) a dává podnět ke vzniku radešínského pivovaru. V 17. století byl radešínský pivovar jedním ze dvou pivovarů, které vlastnil žďárský klášter. Traduje se, že se tu vařilo přes tisíc sudů ročně. Na tomto původním místě dnes stojí Balónový hotel a pivovar.

Současný pivovar byl otevřen 13. dubna 2016. V prostorách bývalé jídelny vznikla pivnice, kde je umístěna i varna, srdce pivovaru. Objem varny je 10 hl. Ve sklepních prostorách je umístěno 18 tanků, každý o objemu 10 hl.

 

Portfolio

11 Samuel světlý ležák, nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený, nejprodávanější pivo pivovaru. 12 Vrtule světlý ležák, nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený, použit slad Carared, který dává pivu světle červené tóny. 12 Aviatik světlý ležák, nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený, uvařen k oslavě (nejen) balónového létání. 12 Bobrůvka svrchně kvašené pšeničné pivo s koriandrem a pomerančovou kůrou, nefiltrované, nepasterizované. 13 Polotmavý speciál nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený. 10 Summer ALE pivo typu Pale Ale, ideální pro letní osvěžení, nefiltrované, nepasterizované, svrchně kvašené. 12 Macek svrchně kvašené pšeničné pivo, nefiltrované, nepasterizované. 12 Starosta spodně kvašený světlý ležák, nefiltrované, nepasterizované. 12 Florian spodně kvašený světlý ležák, nefiltrované, nepasterizované. 17 Fanda medový speciál, spodně kvašené pivo, nefiltrované, nepasterizovaný. 13 Polotmavý speciál změněné jméno na 13 Štefan.

Dostupnost

Pivo lze ochutnat a vyzkoušet pouze v pivovaru.  

Prohlídky

Prohlídky s degustací si lze domluvit na telefonním čísle 773 020 271.

 

BALÓNOVÝ HOTEL A PIVOVARBALÓNOVÝ HOTEL A PIVOVAR
Radešín 11, 592 55 Bobrová
Tel.: 733 747 001
Tel.: 606 700 717
info@balonovyhotel.cz
www.balonovypivovar.cz
www.balonovyhotel.cz


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

BALÓNOVÝ HOTEL A PIVOVAR
BALÓNOVÝ HOTEL A PIVOVAR