AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE, A. S.

Dalešický pivovar – pivovar filmových Postřižin. Ačkoli se v Dalešicích vařilo pivo již od konce 16. století, teprve před více než 35 lety se pivovar dostal do širšího povědomí veřejnosti poté, co si jej ze 150 dalších objektů vybral režisér Jiří Menzel a natočil film Postřižiny na motivy Hrabalovy knihy. V té době byl již pivovar tři roky nefunkční a nezadržitelně chátral. A to až do roku 1999, kdy jej získali současní majitelé a díky citlivé rekonstrukci zachránili.

Od roku 2002 ze zde opět vaří pivo podle starého pivovarského zákona, který říká, že k výrobě piva se smí použít jen vody, sladu, chmele a kvasnic a do piva během jeho výroby nemá být nic přidáváno, ani z něj odebíráno. Dalešické pivo se vaří výhradně tímto klasickým způsobem, nepasterizuje se ani nefiltruje a zůstává tak zcela přírodním produktem.

Portfolio

Stálá nabídka: Dalešická jedenáctka – světlý ležák, Dalešické májové – světlý speciál 13 %, Fledermaus – tmavý speciál 13 % a Kouřící králík – polotmavý ležák 12 %. Během celého roku pak další příležitostná piva, např. Dalešický Wiener – čtyřikrát chmelený vídeňský ležák 12 %, Anton Dreher – extra hořký ležák 12 %, Osvald – pivo světlé výčepní, chmeleno deseti českými chmely, Bock – světý speciál 16 %, Věrtel – světlý ležák 12 % – pivo chmelené čerstvě sklizeným hlávkovým chmelem.

Prohlídky

Z historické části pivovaru je zřízeno unikátní Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví, v části původní sladovny najdete restauraci, kde si kromě dalešického piva pochutnáte na poctivých jídlech pivovarské kuchyně. Ve stylových prostorách historické budovy, kde mimo jiné zasedala filmová správní rada pivovaru, se dnes konají svatby, oslavy a firemní akce. Součástí areálu je také poetický hotel.

Akce a festivaly

Během celého roku pořádá pivovar nejrůznější kulturní, sportovní i gastronomické akce.

 

AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE, A. S.AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE, A. S.
Dalešice 71, 675 54 Dalešice
Tel.: 568 860 942
rezervace@pivovar-dalesice.cz
www.pivovar-dalesice.cz


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE, A. S.
AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE, A. S.
AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE, A. S.