Pivovar Malenovice

Pivovar Malenovice. V roce 2012 byla v původních prostorách pivovaru obnovena tradice výroby piva, pod značkou ZLÍNSKÝ ŠVEC®. Distribuce je zaměřena na Zlínský region, ale zájem roste i v dalších částech Čech, Moravy a Slezska. Zdejší pivo v roce 2016 získalo dvě ocenění, jednalo se o „Jarní cenu českých sládků“, kde světlá 10 % získala 3. místo, a dále pak o ocenění „Regionální potravina Zlínského kraje“, které získala polotmavá 11 %. V únoru 2018 získala naše polotmavá 11% Zlatou pivní pečeť. V roce 2020 jsme opět získali Perlu Zlínska za světlý ležák 11%.

Portfolio

Pivovar vyrábí v současnosti pouze spodně kvašená, nefiltrovaná světlá, polotmavá i tmavá piva. Připravuje se rozšíření sortimentu o další pivní speciály.

 

Dostupnost

Seznam míst, kde můžete ochutnat čepovaného Ševce nebo jej zakoupit v PET lahvích, najdete na webových stránkách www.zlinskysvec.cz nebo na facebooku.

Prohlídky

O tom, jakým způsobem se ZLÍNSKÝ ŠVEC  připravuje, se mohou zájemci přesvědčit na vlastní oči. Pivovar pořádá exkurze, při kterých si lze prohlédnout výrobu piva zblízka. Prohlídky v pivovaru jsou pořádány po předchozí domluvě. Nefiltrované pivo můžete ochutnat v naší pivovarské hospůdce.

 

Akce a festivaly

Pivovar Malenovice se účastní několika pivních slavností, které se konají převážně v letním období. Je rovněž pořadatelem akce Slavnosti pivovaru Malenovice, která se koná tradičně vždy v polovině června.

 

PIVOVAR MALENOVICEPivovar Malenovice
Švermova 101, 763 02 Zlín – Malenovice
Tel.: 739 710 550
info@zlinskysvec.cz
www.zlinskysvec.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR MALENOVICE
PIVOVAR MALENOVICE