Pivovar Malenovice

Pivovar Malenovice. V roce 2012 byla v původních prostorách pivovaru obnovena tradice výroby piva a to pod značkou ZLÍNSKÝ ŠVEC®. Distribuce je zaměřena na Zlínský kraj, ale zájem roste i v dalších částech Čech, Moravy a Slezska. Můžeme se pochlubit celou řadou ocenění: v roce 2016 Jarní cena českých sládků – 3. místo pro světlou 10 % a ocenění Regionální potravina Zlínského kraje pro polotmavou 11 %. Dále v únoru 2018 Zlatá pivní pečeť pro polotmavou 11%. A v roce 2020 Perla Zlínska za světlý ležák 12% a Stříbrnou pivní pečeť pro tmavou 13 % v roce 2023.

Portfolio

Pivovar vyrábí v současnosti spodně i svrchně kvašená, nefiltrovaná světlá, polotmavá i tmavá piva.

 

Dostupnost

V naší Pivovarské hospůdce můžete ochutnat celý sortiment vyráběných piv nebo je zakoupit v pivotéce, která je rovněž v areálu pivovaru. Dále v hospodě a pivotéce ve zlínské části Vršava. Seznam dalších míst, kde můžete ochutnat čepovaného Ševce nebo jej zakoupit v lahvích, najdete na webových stránkách zlinskysvec.cz a sociálních sítích pivovaru.

Prohlídky

O tom, jakým způsobem se ZLÍNSKÝ ŠVEC vyrábí, se mohou zájemci přesvědčit na vlastní oči. Pivovar pořádá exkurze, při kterých si lze prohlédnout výrobu piva zblízka. Prohlídky v pivovaru jsou pořádány po předchozí domluvě.

 

Akce a festivaly

Pivovar Malenovice se účastní mnoha pivních akcí konaných převážně v létě. Je rovněž pořadatelem akce Slavnosti pivovaru Malenovice, která se koná tradičně vždy v polovině června. V zimním období pořádá Ples pivovaru Malenovice.

 

PIVOVAR MALENOVICEPivovar Malenovice
Švermova 101, 763 02 Zlín – Malenovice
Tel.: 731 404 155
info@zlinskysvec.cz
www.zlinskysvec.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR MALENOVICE
Malenovice_11
Malenovice_10

Pivovar Malenovice | Zlínský kraj