Pivovar Holendr

Pivovar Holendr je řemeslný pivovar z Valašského Meziříčí, kde první pivo, 13% světlý speciál, uvařili 25. 10. 2015. Holendr vyrobil již téměř dvě desítky druhů piva různých pivních stylů. Při výrobě se nepoužívají žádné příměsi a piva jsou vyráběna pouze ze základních surovin (voda, slad, chmel, pivovarské kvasinky) a sládci respektují potřeby každého druhu piva. Všechna piva zde vyrábí v trojnádobové varně s následným odděleným hlavním kvašením ve spilce a dokvašováním v ležáckých tancích. Pivo se nefiltruje a nestabilizuje pasterací.

Součástí pivovaru je také restaurace s kapacitou 45 míst a salonek pro 50 hostů. V pivovarské restauraci máme na čepu sedm druhů našeho piva, servírujeme také speciality k pivu a z piva. V letních měsících je v provozu zahrádka s kapacitou cca 150 míst. V zahrádce je na čepu osm druhů našeho piva, birell a limonáda. Součástí areálu pivovaru je parkoviště pro cca 30 aut.

Portfolio

Stále jsou vyrobeny světlá výčepní 10%, světlé ležáky 11% nebo 12% a některá ze tří druhů 13% a Bavorská 14%. Celoročně se v Holendru vaří svrchně kvašená piva 11% ALE, 12% APA a 14% IPA. V létě Holendr vyrábí letní ALE 10% single hop. Na Vánoce se vaří 13% COFFEE STOUT.

Roční výstav je cca 2 000 hl. Nejprodávanější pivo: Holendr 11%, spodně kvašený nefiltrovaný světlý ležák.

 

Dostupnost

Mimo pivovarské restaurace HOLENDR jsou to restaurace v Brně: Hluchá zmije, U Tekutého chleba, Na Stojáka, Ponava café, pivotéka Svět piva, v Tišnově restaurace Na Humpolce.

 

Prohlídky

Pro skupinu max. 10 osob prohlídky možné po telefonické domluvě v pracovní dny mezi 14.–17. hodinou, možnost degustace.

 

PIVOVAR HOLENDRPivovar Holendr
Hřbitovní 484, Krásno nad Bečvou
757 01 Valašské Meziříčí
Tel.: 724 587 591
sladci@holendr.cz
www.holendr.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR HOLENDR
PIVOVAR HOLENDR
PIVOVAR HOLENDR

Pivovar Holendr | Zlínský kraj