PIVOVAR VELKÉ BŘEZNO

Velké Březno je malebná obec v Polabské kotlině uprostřed přírody a pískovcových skal. Stojí tam i stejnojmenný pivovar, v němž tamní sládci vaří pivo Březňák tradičním způsobem z nejkvalitnějších surovin podle ověřených receptur nepřetržitě od roku 1753. Používají například měděnou varnu z roku 1933, v provozu je i většina otevřených kvasných kádí na spilce. A ještě jedna podstatná věc zůstává neměnná – od roku 1906 zdobí logo Březňáka tvář váženého přednosty stanice z Velkého Března, pana Viktora Cibicha, který za vyobrazení své osoby na etiketách získal doživotní rentu třiceti piv týdně. Najdeme ho na etiketách skleněných lahví i pivním skle.

Portfolio

V pivovaru se vaří světlé výčepní pivo, světlý ležák a populární jedenáctka Březňák 11. V některých hospodách se čepuje nepasterizovaný tankový Březňák. Díky transportu ve speciální cisterně toto pivo nepřijde do kontaktu s kyslíkem, takže si uchovává výbornou bohatou a čerstvou chuť.

Dostupnost

Velkobřezenská piva jsou na čepu nejen v restauracích v severních Čechách, ale i v mnoha provozovnách v celé České republice. V obchodní síti si spotřebitelé mohou koupit světlé výčepní pivo a světlý ležák ve skleněných lahvích.

Prohlídky

Návštěvníky čeká prohlídka všech hlavních provozů pivovaru s odborným výkladem. Těšit se mohou na ukázku klasické technologie vaření českého piva i ochutnávku přímo v pivovaru. Bez předchozího objednání je pivovar otevřen každou sobotu od 14:00 hodin. Libovolný termín návštěvy si zájemci mohou domluvit na tel. 737 224 087 nebo na e-mailové adrese josef.helebrant@heineken.com. Cena základního vstupného činí 100 Kč, studenti a senioři zaplatí 60 Kč. Výklad je možný v češtině, angličtině a němčině. 

 

PIVOVAR VELKÉ BŘEZNOPIVOVAR VELKÉ BŘEZNO
Pivovarská 116, 403 22 Velké Březno
Tel.: 475 309 111
www.breznak.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR VELKÉ BŘEZNO
PIVOVAR VELKÉ BŘEZNO
PIVOVAR VELKÉ BŘEZNO

PIVOVAR VELKÉ BŘEZNO | Ústecký kraj