Pivovar U Orloje

Pivovar U Orloje vznikl v roce 2012 jako součást turistického areálu Chrámu Chmele a Piva, který nabízí atraktivní zážitkové prohlídky se zábavou i poučením věnované chmelu a pivu, včetně chmelového Majáku, 3D výtahu a unikátního chmelového orloje, od něhož je odvozen i název pivovaru. Pivovar je umístěn v restauraci v autentickém prostředí chmelařského skladu, kde se před očima návštěvníků vaří tradičním českým způsobem pivo z místního sladu a chmelu. Pivo uvařené v srdci světoznámé chmelařské oblasti, které jinde neochutnáte!

Portfolio

Řemeslná, zejména spodně kvašená, nefiltrovaná a nepasterizovaná piva. Vlajkovou lodí je světlý jedenáctistupňový ležák Žatecký Samec, který se v Žatci vaří již od 13.století a je vždy doplněn dle sezónní nabídky dalšími řemeslnými pivy. Roční výstav 500 hl.

Dostupnost

Prozatím pouze v Restaurantu U Orloje, který je součástí Chrámu Chmele a Piva v Žatci.

Prohlídky

Prohlídky minipivovaru jsou možné po předchozí dohodě.

Akce a festivaly

Chmelfest – každoroční veselice na počest zavádění chmele (počátek května). Žatecká Dočesná – největší oslava sklizně chmele v Evropě s bohatým kulturním programem a degustací piv z více než 60 pivovarů z celé České republiky (první víkend v září). Letní hudební večery na zahrádce pivovaru U Orloje a koncerty v Klášterní zahradě.

 

PIVOVAR U ORLOJEPivovar U Orloje
Prokopa Velkého 1951, 438 01 Žatec
info@chchp.cz
www.chchp.cz


Mapa se načítá
U_Orloje_11
U Orloje 20
U_Orloje_10

Pivovar U Orloje | Ústecký kraj