Pivovar U Orloje

Pivovar vznikl v roce 2012 jako součást areálu Chrámu Chmele a Piva v Žatci. Je umístěn přímo uvnitř restaurace, kde se před zraky návštěvníků vaří tradičním českým způsobem pivo z místního sladu a chmele. V nabídce na výčepních pultech jsou během roku 3 až 4 druhy vlastního piva, které můžete ochutnat jen tady. Přijeďte ochutnat pivo do srdce chmelařského světa.
Pivo z města chmele, které nikde jinde neochutnáte.

Portfolio

Spodně kvašená, nefiltrovaná a nepasterizovaná piva. Světlý dvanáctistupňový Chmelový Ležák, světlý jedenáctistupňový Žatecký Samec, tmavý dvanáctistupňový ležák Chrámové Tmavé. Ve spolupráci s Chmelařským institutem svrchně kvašené pivo z novošlechtěných odrůd chmele ExperimentAle, HarmoniKa jako kombinace spodně kvašeného piva a surovin na výrobu piv typu IPA a Chmelová Královna jako spodně kvašený ležák za studena dochmelený chmelovými novošlechtěnci. Roční výstav: 500 hl.

Dostupnost

Prozatím pouze v Restaurantu U Orloje, který je součástí Chrámu Chmele a Piva v Žatci.

Prohlídky

Prohlídky možné kdykoliv po dohodě.
Více na www.chchp.cz.

Akce a festivaly

Chmelfest – každoroční veselice na počest zavádění chmele (počátek května). Žatecká Dočesná – největší oslava sklizně chmele v Evropě s bohatým kulturním programem a degustací piv z více než 60 pivovarů z celé ČR (první víkend v září). Letní hudební večery.

 

PIVOVAR U ORLOJEPivovar U Orloje
Prokopa Velkého 1951, 438 01 Žatec
Tel.: 415 210 834
uorloje@chchp.cz
www.chchp.cz
www.uorloje-zatec.cz


Mapa se načítá