PIVOVAR RECHENBERG (SRN)

Pivovar Rechenberg. Nachází se na historické obchodní stezce v Krušných horách pouze 5 km od hranice s Českou republikou.

V provozu je od svého založení v roce 1558. Výroba je zaměřena na dodávky sudového piva prémiové kvality. Po staletí místní sládci logicky využívali zkušeností nejen z německého pivovarnictví, ale i z Čech. Výsledkem postupně nabývaných zkušeností jsou piva respektované kvality. Příjemná chuť piva a vyrovnaná jakost je tradičním mottem místních sládků. Pivovar používá výjimečně dobrou měkkou vodu z vlastní studně. Díky tomuto „daru od boha“ lze produkovat také limonády a stolní vodu v sudech.

Kromě pivovarské výroby je v areálu pivovaru také pivovarnické muzeum, otevřené celoročně. Jedná se o ucelenou, kompletně zachovalou technologii včetně budov z 19. století. V okolí se nachází řada turistických možností, penziony a hotely pro turisty.

Portfolio

Pivo a limonády jsou produkovány výhradně v sudech, aby byla nekompromisně zaručena chuť a kvalita značky Rechenberg. Pils 11,5° – populární světlý ležák. Festbier 12° – pivo vyrovnané chuti s jemnou hořkostí. Tmavé pivo 11° – ležák s akcentem karamelové chuti. Bockbier – tradiční silné horské pivo, černý 16° Bockbier je lahůdka pro znalce i běžné konzumenty. Sudové limonády mají příchuť malin, citronu. V nabídce jsou i další sezónní příchutě.

Dostupnost

Tradiční oblastí prodeje je saský region v prostoru mezi městy Dresden a Chemnitz.

Oblibu nachází díky své chuti také na české straně Krušných hor.

Prohlídky

Prohlídky pivovarského muzea (starého pivovaru) začínají ve všedních dnech vždy v 11 a ve 14 hodin. O víkendech a během svátků pak v 11, ve 13 a v 15 hodin. Zavíracím dnem je pondělí.

Prohlídky výrobních prostor nového pivovaru lze zajistit na objednávku.

 

PIVOVAR RECHENBERG (SRN)PIVOVAR RECHENBERG (SRN)
An der Schanze 3
09623 Rechenberg-Bienenmühle
Tel.: +49 (0)37327–88015
museum@brauerei-rechenberg.de
www.rechenberger.com


Mapa se načítá
PIVOVAR RECHENBERG (SRN)
PIVOVAR RECHENBERG (SRN)

PIVOVAR RECHENBERG (SRN) | Ústecký kraj