Pivovar Kotouč Česká Kamenice

Rodinný pivovar, jehož majitelé se rozhodli, že obnoví vaření piva v České Kamenici. Stalo se tak 10. 12. 2015, čímž pokračuje tradice někdejšího panského pivovaru Kinských. Spodně kvašená piva jsou vařena z tradičního humnového sladu, chmelená žateckým chmelem a dalšími českými chmely. Pro svrchně kvašená piva jsou použity speciální pale ale slady nebo pšeničný slad, kvasnice svrchního kvašení a doplňkově např. americké chmely. Stupňovitost je udržována většinou na horní hranici (např. 11,9° u 11% epm).

Portfolio

DRIVER, nealkoholické pivo – novinka roku 2020, ZLAŤÁK 11°, světlý ležák, PODKOVA 12°, světlý ležák, RYTÍŘ 12°, tmavý ležák, POKLAD 13°, polotmavé silné pivo, KAPLE 14°, světlé medové silné pivo, MOTEJL 11°, světlé plné pivo, svrchně kvašené (PALE ALE), GRANÁT 18°, silné pivo granátové barvy, svrchně kvašené (RED IPA), HRAD 16°, pivo typu BOCK.

Dostupnost

Hospoda - Varna v barokní sladovně, zde se točí pouze zdejší pivo a podává drobné občerstvení. Můžete sledovat, jak kamenický sládek vaří pivo.
V bývalé bednárně je v provozu HOSPŮDKA – PIZZERIE a pivotéka, otevřena denně vč. neděle 10–22 hod. I zde se točí místní pivo, možno zakoupit v PET, ve skle i plechu.

Prohlídky

Po předchozí telefonické objednávce (alespoň den předem) v pátek a sobotu ve 14:00 a 15:00. Možno dohodnout i jiný termín. Nabízíme skupinové akce, prohlídky s následným posezením u piva a občerstvením (např. pro firemní teambuildingy). Doplňkově je možné zajistit vystoupení šermířů, ohnivou show, profesionální ohňostroj či další aktivity.

Akce a festivaly

Akce budeme upřesňovat na našich stránkách. Určitě se zúčastníme Ústeckého pivního jarmarku a pořádáme den otevřených dveří v září na mariánskou pouť.

 

PIVOVAR A PALÍRNA ČESKÁ KAMENICEPivovar Kotouč Česká Kamenice
Pivovarská 3, 407 21 Česká Kamenice
Tel.: 773 344 930
obchod@pivovarkamenice.cz
www.pivovarkamenice.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR A PALÍRNA ČESKÁ KAMENICE
PIVOVAR A PALÍRNA ČESKÁ KAMENICE