KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE

Královský pivovar Krušovice je jedním z deseti nejstarších evropských pivovarů. Pivo se tady bez přerušení vaří od roku 1581. Pivovar tak v roce 2021 oslavil již 440. narozeniny. Sládci při výrobě používají ty nejlepší suroviny – vodu z křivoklátských lesů, slad z českého a moravského ječmene a chmel z žatecké oblasti. Tradice vaření královského piva sahá do doby vlády Rudolfa II., který si nechal Krušovice dovážet na Pražský hrad. Během třicetileté války se pověst pivovaru rozšířila až do zemí Švédské koruny – zájem Švédů o pivo byl tak velký, že doslova „unesli“ dva krušovické sládky.

Portfolio

Všechna krušovická piva mají jedno společné: příjemnou, jemně aromatickou hořkost, hustou pěnu a výrazný říz. Do portfolia pivovaru patří Krušovice 10, Krušovice 12, Krušovice Černé, Krušovice Mušketýr 11 a Krušovice Hořké nealko. Novinkou roku 2023 se stal ležák Bohém z prémiového žateckého chmele s hořkostí 37 IBU, jehož velmi úspěšné uvedení na trh také provázely reklamy s Bolkem a Vladimírem Polívkovými.

Dostupnost

Krušovice jsou na čepu v restauracích i hospodách v celé České republice. V obchodní síti se prodávají ve skleněných lahvích 0,5 l i plechovkách. V některých gastronomických provozovnách je k dispozici tankové pivo. Na tankovém hospodářství, informacích o vaření piva i rituálech si zakládají v síti krušovických hospod s názvem Šalanda. (www.krusovickasalanda.cz).

Prohlídky

Během exkurze pro veřejnost si návštěvníci s průvodcem prohlédnou hlavní výrobní provozy. Pravidelné exkurze bez objednání se konají vždy v pondělí a v sobotu od 11 a 13 hodin. Objednávky na jiné termíny se přijímají min. týden předem na čísle +420 548 134 134 (ve všední dny od 7 do 16 hodin), lze využít i objednávkový formulář na stránkách www.krusovice.cz.

Základní vstupné s degustací je 160 Kč, senioři a studenti 110 Kč.
Výklad je možný v češtině, němčině, angličtině a ruštině.

 

KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICEKRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE
U Pivovaru 1, 270 53 Krušovice
Tel.: +420 313 569 202
info@krusovice.cz
www.krusovice.cz


Mapa se načítá
KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE
KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE
KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE

KRÁLOVSKÝ PIVOVAR KRUŠOVICE | Středočeský kraj