Berounský medvěd

Soukromý rodinný pivovar Berounský medvěd. Tradice vaření piva v královském městě Berouně je přibližně 550 let stará. Roku 1872 postavilo právovarečné měšťanstvo Berouna svůj pivovar, který vařil pivo až do roku 1978. Po dvacetileté odmlce oživili manželé Mayerovi tradici vaření piva v Berouně a založili soukromý rodinný pivovar. Pivo je zde vyráběno spodním kvašením z tradičních surovin: pitné vody, ječného sladu, hlávkového chmele a pivovarských kvasnic. Od zahájení letošní sklizně zeleného chmele se vaří všechny várky z tohoto chmele, část je zamrazena k použití po celý rok. V nově zrekonstruovaných prostorách pivovaru byla zřízena Pivovarská restaurace. Návštěvníkům nabízí speciality české kuchyně, bohatý sortiment minutek a k tomu samozřejmě pivo Berounský medvěd. V rodinném vlastnictví je i bývalý pivovar Suchomasty, kde je provozována humnová sladovna.

Získali jsme dvě třetí ceny v mezinárodní pivovarnické soutěži „Zlatá pečeť“ v Českých Budějovicích, která proběhla v únoru roku 2017.

Portfolio

V současnosti jsou vyráběny tyto značky piv:

8% Cyklopivo světlé výčepní, 11% Zlatý Kůň světlý, 11% Honzovo polotmavé medové, 13% Berounský medvěd tmavý, 14% Klepáček polotmavý, 15% Světlý speciál Lord, 18% Grizzly tmavý.

Dostupnost

Berounského medvěda lze v pivovaru zakoupit v PET lahvích 1,5 l v nonstop prodeji. Plnění piva do kegů 15 l, 30 l, 50 l se provádí na objednávku. Možnost zapůjčení kegů i výčepního zařízení. Pivo je dostupné i v dárkových skleněných lahvích. Novinkou je chmelovice – destilát ze zdejšího piva ochucený hlávkovým chmelem, k dispozici je v různých baleních.

Prohlídky

Pivovarská restaurace je otevřena denně, exkurze v pivovaru, kde je varna na přímý otop dřevem, je možná na objednávku.

 

BEROUNSKÝ MEDVĚDBerounský medvěd
Tyršova 135, 266 01 Beroun
Tel.: 311 625 239
Tel.: 311 322 566
Tel.: 602 388 305
Tel.: 728 325 809
info@berounskymedved.com
www.berounskymedved.com


Mapa se načítá
BEROUNSKÝ MEDVĚD
BEROUNSKÝ MEDVĚD

Berounský medvěd | Středočeský kraj