PIVOVAR LYER

Pivovar Lyer. Na Modravě se pivo nejspíše nikdy nevařilo. Tuto vpravdě nepříjemnou situaci v už i tak drsných životních podmínkách napravil až v roce 2013 místní hoteliér pan Radovan Lyer. Měl štěstí na sládka a v nádherném srdci Šumavy ke svým penzionům vybudoval kromě atraktivního hotelu se stylovou restaurací i krásný minipivovar, který se téměř ihned se svými ležáky zařadil kvalitou mezi českou pivovarskou špičku. Upřednostňujeme kvalitu nad kvantitou a proto si držíme výstav do 1 000 hl za rok.

Portfolio

V pivovaru Lyer se vaří hlavně král piv – plzeňský/ český ležák (pilsener/czech lager). Vařen je v 10hl měděné varně klasickým dvourmutovým způsobem z šumavské vody a nejlepších českých sladů a žateckého chmele. Naše piva jsou spodně kvašená a nefiltrovaná. V letních měsících se u nás osvěžíte výčepní desítkou, v zimě pookřejete po vypití silnějsích piv vařených ze speciálních sladů a chmelů.

Lyer 10° světlé výčepní, Lyer 11° světlý ležák, Lyer 11° tmavý ležák, Lyer 12° světlý ležák, Lyer Special.

Dostupnost

Pivo v KEG je možno zakoupit v pivovaru na objednávku. Drtivá většina piva se vypije v naší restauraci, ale ochutnat ho lze například i na Food Festivalech v Praze, sporadicky též ve vybraných klubech malých pivovarů.

Prohlídky

Z provozních důvodů pouze po předchozí domluvě a dle aktuálních technických podmínek.

 

PIVOVAR LYERPIVOVAR LYER
Modrava 10, 341 92 Kašperské Hory
Tel.: 776 222 226
Tel.: 776 888 088
modrava.pivovar@seznam.cz
www.pivovarlyer.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR LYER
PIVOVAR LYER
PIVOVAR LYER
PIVOVAR LYER
PIVOVAR LYER
PIVOVAR LYER

PIVOVAR LYER | Plzeňský kraj