Letohradský Jelen

Pivovar Letohradský Jelen byl založen v listopadu 2013 a v únoru 2014 byly uvařeny první várky. Provozovatelem pivovaru je společnost „Jsme Zde Doma“ neboli JZD Letohrad, a. s.

Většina uvařeného piva je zakázková, např. první výroba piva pro Clock – Potštejnský pivovar, značka Velkopražský ležák pro „Pivo a párek“ v Praze, Královský ležák pro Hradec Králové, nebo Brutál ALE pro Klokočku Nová Bělá a další. Originalitu chuti vytváří vlastní voda ze studny u pivovaru a sládek ing. Zdeněk Kalous, který má mnoholeté zkušenosti s výrobou piva v Žambereckém Kanci v letech 2000 až 2013.

Pivovar Letohradský Jelen sídlí v Žamberku, Na Drahách. Hlavním důvodem umístění pivovaru jsou energie, a to elektřina a teplo z bioplynové stanice, která je rovněž situována v areálu. 

Portfolio

V celoroční nabídce je cca deset druhů piv a to piva svrchně kvašená i plzeňského typu. Nejprodávanějšími jsou světlá jedenáctka a dvanáctka. Novinkou je pivo Hard Mok.  

Dostupnost

Pivnice Letohradského Jelena nabízí několik druhů točeného i lahvového piva, příjemně posedět mohou hosté v Letohradu, ul. Komenského 199.

 

Prohlídky

Pořádané akce: Letohradská pouť, Kunčický kravál.

 

 

LETOHRADSKÝ JELENLetohradský Jelen
Na Drahách 444, 564 01 Žamberk
Tel.: 731 456 430
jana.kalouska@seznam.cz
www.pivovarzamberk.wz.cz


Mapa se načítá
LETOHRADSKÝ JELEN
LETOHRADSKÝ JELEN

Letohradský Jelen | Pardubický kraj