Letohradský Jelen

Pivovar Letohradský Jelen byl založen v listopadu 2013 a počátkem roku 2014 se v něm začalo pivo vařit. Provozovatelem pivovaru je společnost „Jsme Zde Doma“ neboli JZD Letohrad, a. s. Většina uvařeného piva je zakázková, např. první výroba piva pro Clock – Potštejnský pivovar, nebo „Zlosi(y)n“, značka „Velkopražský ležák“ pro „Pivo a párek“ v Praze, „Královský ležák“ pro Hradec Králové, nebo Hard Mok pro stejnojmennou kapelu, Šancovák pro slavnosti Jaroměřské pevnosti Josefov a další. Pro Pražská bistra vyrábíme i lehké osvěžující kyseláče ochucené přírodním ovocem. V celoroční nabídce je cca deset druhů piv a to piva svrchně kvašená i plzeňského typu. Nejprodávanější je světlá Výroční sládkova třináctka, s novou etiketou k výročí 20 let vaření ing. Kalouse, pana sládka v Žamberku. Pivovar „Letohradský Jelen“ najdete v Žamberku, v ulici V Dolech, čp.1605. Hlavním důvodem pro umístění pivovaru dál od centra města jsou energie – elektřina a teplo z bioplynové stanice, která se rovněž nachází v areálu. Na návštěvu a k příjemnému posezení vás zveme i do pivovarské pivnice v Letohradě, Komenského 199. Útulné prostředí nabízí 35 míst, kulečník v patře a hned několik druhů točených i lahvových piv.

Portfolio

V celoroční nabídce je cca 10 druhů piv a to piva svrchně kvašená i plzeňského typu. Nejprodávanějšími jsou světlá jedenáctka a dvanáctka. Novinkou je pivo Hard Mok.  

Dostupnost

Pivnice Letohradského Jelena nabízí několik druhů točeného i lahvového piva, příjemně posedět mohou hosté v Letohradu, ul. Komenského 199.

 

Prohlídky

Pořádané akce: Letohradská pouť, Kunčický kravál

 

LETOHRADSKÝ JELENLetohradský Jelen
V Dolech 1605, 564 01 Žamberk
Tel.: +420 731 456 430
jana.kalouska@seznam.cz
www.pivovarzamberk.wz.cz


Mapa se načítá
LETOHRADSKÝ JELEN
LETOHRADSKÝ JELEN

Letohradský Jelen | Pardubický kraj