Kutílkova palírna a pivovar

Pivovar Žlebské Chvalovice. Provoz zahájil v roce 2010.

Vaří se zde hlavně nefiltrované ležáky a speciály, výhradně z českých surovin. Pivo je vařeno ve spádové varně 5 hl. Pivo není pasterované ani nijak stabilizované. Vaří se piva světlá, polotmavá, tmavá a také svrchně kvašená od 11 do 17 % EPM.

V období od dubna do září je otevřen stánek s občerstvením a regionálními produkty.

Portfolio

Hlavní nabídku tvoří nefiltrované ležáky – světlá dvanáctka a tmavá třináctka. Světlá dvanáctka je klasická dvanáctka plzeňského typu. Tmavá třináctka je temně černé pivo, jehož barvu určuje pražený slad, který zanechává lehce kávovou příchuť. V nabídce jsou i dva druhy svrchně kvašených speciálů – pšeničné pivo a pale ALE.

 

Dostupnost

Hradec Králové – Pivovarská brána, Kutná Hora – Bar Pod Schodama, Vlašský dvůr, Kolín – U Tří pírek, Kuželna Valy, U Slunce – Heřmanův Městec. Pivo je dostupné v PET lahvích na těchto místech: Pivotéka Pivoňka v Hradci Králové, Pivovarská prodejna Keltner, Kolín.

 

Prohlídky

Pivovar nabízí všem návštěvníkům, které zajímá postup a technologie výroby piva, možnost zúčastnit se komentovaných exkurzí v pivovaru a v palírně. Součástí prohlídky je rovněž degustace.

 

 

KUTÍLKOVA PALÍRNA A PIVOVARKutílkova palírna a pivovar
Žlebské Chvalovice 88, 538 43 Třemošnice
Tel.: 737 337 555
info@kutilkovapalirna.cz
www.kutilkovapalirna.cz


Mapa se načítá
KUTÍLKOVA PALÍRNA A PIVOVAR
KUTÍLKOVA PALÍRNA A PIVOVAR

Kutílkova palírna a pivovar | Pardubický kraj