PIVOVAR A KOLIBA U TŘÍ KRÁLŮ

Slavný hotel U Tří králů fungoval v Prostějově od roku 1906. Současní majitelé stejnomeného pivovaru a koliby obnovili v roce 2011 tento název pro svůj originální podnik, který je citlivě vystavěn ve valašském duchu.

Pivo je vařeno výhradně z žateckého chmele a prostějovského sladu, přičemž věhlas místní sladovny, která je v provozu od roku 1869, je znám po celém světě.

Součástí stavby jsou největší kachlová kamna v širokém okolí, stylový interiér restaurace s kvalitní moderní kuchyní i bowlingové dráhy.

Portfolio

Spodně kvašená piva s důsledným dodržením doby zrání v ležáckém sklepě. Piva plzeňského typu podle původních receptur – Tříkrálová 10°, ležák MELICHAR 12°, tmavý speciál BALTAZAR 13° vařený vlastní recepturou ze čtyřh druhů sladu. Historický Záhořan 11°, polotmavý Vídeňský speciál 14°, Pšeničný weissbier 13°, Nopálové pivo, ovocné speciály dle sezónní nabídky.

Dostupnost

Pouze v restauraci minipivovaru. Vybrané druhy piv je zde však možné zakoupit a odnést s sebou v litrových PET lahvích.

 

Prohlídky

Ve dnech várky nebo na objednání. K vidění je sladovna, varna, spilka, v ležáckém sklepě je možné ochutnat pivo přímo z ležáckých tanků.

Akce a festivaly

Každoročně Na Tři krále a 18. května se koná slavnost k výročí založení pivovaru (selátko, živá hudba). Velikonoční a vánoční ochutnávky piva uvařeného pouze 1 × za rok.

 

PIVOVAR A KOLIBA U TŘÍ KRÁLŮPIVOVAR A KOLIBA U TŘÍ KRÁLŮ
Finská 8, 796 01 Prostějov
Tel.: 588 008 088
info@kolibautrikralu.cz
www.kolibautrikralu.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR A KOLIBA U TŘÍ KRÁLŮ
PIVOVAR A KOLIBA U TŘÍ KRÁLŮ

PIVOVAR A KOLIBA U TŘÍ KRÁLŮ | Olomoucký kraj