VALAŠSKÝ PIVOVAR V KOZLOVICÍCH

Pivovar se nachází v původních hospodářských budovách starého fojtství. K výrobě využívá otevřené kvasné kádě z nerezu a prostorové chlazení, což umožňuje kvalitnější kontrolu kvašení i zrání piva. Surovinami jsou pivovarské kvasnice, voda, ječné slady a chmelové produkty. Pivo je nepasterizované a nefiltrované, tudíž si zachovává vysoký obsah vitamínů, především skupiny B, minerálů, stopových prvků a dalších zdraví prospěšných látek.

Portfolio

Světlý nefiltrovaný ležák Valašský vojvoda (klasický ležák dvanáctka plzeňského typu), tmavý nefiltrovaný ležák Kozlovický fojt (tmavý ležák vařený ze čtyř druhů sladu), světlé výčepní pivo Turista (pitelná desítka určená nejen turistům), speciály Kozlovjan 13 % až 18 % vařené příležitostně, např. vídeňský speciál, märzen, bock, rauchbier apod. Ochucená piva (švestka, borůvka, višeň, vanilka, káva, kopřiva, pepř, chilli, mandle, malina).
Plníme vlastní sudy o velikosti 10, 15, 25, 30 a 50 litrů, narážečka je typu Korb bajonet.

Dostupnost

Valašský pivovar Kozlovice, Městský pivovar Štramberk, Penzion a restaurace Letohrádek ve Frýdlantu nad Ostravicí, Kavárna Beseda Čeladná a ochutnávkové pivnice po celé ČR. Pivo ve skle a v PET láhvích v okolních pivotékách.

Prohlídky

Po telefonické domluvě v kterýkoli den i čas. Samozřejmostí je degustace. Zájemcům o odběr piva doporučujeme domluvit si návštěvu s ochutnávkou, při které můžeme osobně projednat jejich i naše možnosti a požadavky.

Akce a festivaly

Každoročně se zúčastňujeme mnoha pivních akcí. Mezi největší patří Svatováclavské pivní slavnosti v Ostravě, Pivobraní v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku, Oktobeerfest v Ostravě a festival minipivovarů na Pražském hradě.

 

VALAŠSKÝ PIVOVAR V KOZLOVICÍCH
Kozlovice 1, 739 47 Kozlovice
Tel.: +420 602 240 721
Tel.: +420 558 432 098
info@fojtstvi.cz
www.fojtstvi.cz


Mapa se načítá