ŘEMESLNÝ PIVOVAR NOVÁ SLADOVNA

Minipivovar Nová sladovna. Stojí v objektu někdejšího měšťanského pivovaru z roku 1825. Ten byl v roce 2005 uzavřen a v letech 2010-2012 přestavěn na obchodní a společenské centrum. Architektům se podařilo zachovat mj. pivovarský komín, který tvoří nevšední architektonickou dominantu centra.

V místě původní varny byla roku 2012 otevřena restaurace Ka-Varna. Historického ducha varny zde připomíná původní měděný kotel, dominanta celého prostoru. Právě zde měl stát minipivovar, ale nakonec bylo rozhodnuto o jeho umístění do objektu sladovny jen o 50 metrů dále. O rok později (2013) byl dokončen hostinský minipivovar Nová sladovna. Pivovar je umístěn o podlaží níž v suterénu a pivo tak zraje v ideálních podmínkách.  

Portfolio

V nabídce jsou vždy minimálně tři druhy piv. Trvale se vaří jedenáctistupňový ležák Opavský korbel. Další dvě piva v nabídce se každý měsíc obměňují. Většinou je to dvanáctistupňový svrchně kvašený ALE a silnější IPA.

Vedle těchto piv bývají v nabídce také další piva, jako je nakuřované, pšeničné, porter, vařené z čerstvého zeleného chmele, zázvorové, india black ale, vídeňský ležák a další. Při vaření svrchně kvašených piv jsou využívány nejčastěji americké a také australské chmely, které dávají hostům možnost vychutnat co do vůně a chuti skutečně nevšední pivo. Zákazníci proto mohli vyzkoušet piva jako Zlaťák, Škopek, Čert, Chinook, Columbus, Apache, Mohawk, Galaxy Enterprise, Australian IPA, Mohican, Wiener riesenrad, Black Hawk, Black Cat, Golden Eye, Bulldog, El dorado, Geronimo, Opavské pšeničné, Cheyenne, Ginger, Černý korzár, Seattle, Grand Canyon a další.

 

Dostupnost

Opavské restaurace Nová sladovna, Ka-Varna, U Hrocha, ochutnávkové pivnice a pivotéky napříč republikou. Pivo je rovněž možné zakoupit v lahvích a KEG sudech.

 

 

ŘEMESLNÝ PIVOVAR NOVÁ SLADOVNAŘEMESLNÝ PIVOVAR NOVÁ SLADOVNA
U Fortny 49/10, Opava
Tel.: 553 820 130
pivovar@nova-sladovna.cz
www.nova-sladovna.cz


Mapa se načítá
ŘEMESLNÝ PIVOVAR NOVÁ SLADOVNA
ŘEMESLNÝ PIVOVAR NOVÁ SLADOVNA

ŘEMESLNÝ PIVOVAR NOVÁ SLADOVNA | Moravskoslezský kraj