Pivovarský dům Ostrava

Vznik Pivovarského domu Ostrava se datuje do roku 2007, kdy se 5. května uvařila v pivovaru první várka piva Qásek. Na adrese Přívozská 367, kde se Pivovarský dům v centu města nachází, se od té doby mnohé změnilo. Původní 200 litrovou varnu nahradila pětisetlitrová, kapacita ležáckého sklepa vzrostla na 12 000 litrů, přibyla nekuřácká restaurace a zahrádka pro cca 50 hostů. Pivovarský dům Ostrava není jen výrobce vlastní značky Qásek, ale rovněž obchoduje s pivy celého světa. V pivotéce můžete vyzkoušet na 300 druhů piv z Německa, Belgie, Holandska, Polska, Itálie, Anglie, Skotska, USA, Mexika a dalších zemí. V pivnici i restauraci můžete na rotujících pípách zase vyzkoušet piva z různých minipivovarů celé české pivozemě.

Portfolio

Celoročně vyráběná piva: 10° Kunětický Hejkal – světlé výčepní, 11° Qásek extra hořký – světlý ležák, 11° Qásek – tmavý ležák, 11° Qásek MED – medový polotmavý ležák, 12° Qásek – světlý ležák, 13° Qásek – polotmavý speciál. Sezonní piva: 10° Lejla – letní ALE, 12° Trigo – weissbier, 13° Qásek ABA – american brown ALE, 16° Qásek IPA
– india pale ALE. Sváteční a výroční druhy: 12° ShpeQ – rauchbier, 12° Vidle – vídeňský ležák, 12° Venda – narozeninový smoked porter, 13° Dorka – narozeninový speciál, 13° Svatomartinský speciál, 14° Firedog – chilli speciál, 14° Blackdog – vánoční černý speciál, 15°  Dráb – bock, 21° Voko Bere – imperial lager a tzv. Single hopy, kdy se do piva přidává pouze jeden druh chmele, pokaždé nějaký jiný.

.

Dostupnost

Ideálně dorazit přímo do Pivovarského domu, ale na rotující pípě lze narazit na naše piva nejen v Ostravě, ale také v Brně či Praze.

Akce a festivaly

Každoročně první víkend po velikonocích pořádáme v Pivovarském domě minifesiválek na téma „vítězové Jarní ceny českých sládků“ kdy hostům nabízíme piva a pivovary čerstvě oceněná přímo českými sládky. Na jednom místě v jeden čas tak můžete ochutnat piva, která nejvíc chutnala na nejprestižnější české degustační soutěži.

 

PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVAPivovarský dům Ostrava
Přívozská 367/34, 702 00 Ostrava
Tel.: 774 514 190
pivovar@pivovarsky-dum.eu
www.pivovarsky-dum.eu


Mapa se načítá
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA

Pivovarský dům Ostrava | Moravskoslezský kraj