Pivovar Ostravar

Ostravar je pivovar s nejbohatší historií a tradicí v Moravskoslezském kraji. Byl založen již v roce 1897 a od té doby vaří pivo na stále stejné adrese uprostřed Ostravy.

Ostravar vaří chuťově bohatá a plná piva typická pro město Ostravu a okolní region. Jako jeden z posledních velkých pivovarů v České republice používá tradiční technologii varna–spilka–sklep. Kvašení piva probíhá v otevřených kádích na spilce. Tento um si ostravští pivovarníci střeží z generace na generaci.

Ostravský pivovar je od roku 1997 součástí společnosti Pivovary Staropramen, druhého největšího výrobce piva v České republice, která patří do pivovarské skupiny Molson Coors. Od roku 2016 je Ostravar generálním partnerem největší sportovní haly na Moravě, která nese název Ostravar aréna.

Portfolio

Ostravar 12, Ostravar Original, Mustang, Černá Barbora, Speciály ze spilky.

Dostupnost

Ostravar dodává své produkty do celonárodní maloobchodní sítě a pivo si lze objednat i na oblíbených rozvážkových platformách. Hospody, ve kterých se čepuje Ostravar, najdete na stránkách www.ostravar.cz/hospody

Prohlídky

V pivovaru uvidíte měděné varny, dozvíte se, jak vypadají otevřené kádě spilky, na vlastní kůži ucítíte chlad ležáckých sklepů a budete moci ochutnat pivo z legendárního tanku číslo 94.

Akce a festivaly

Ostravar každoročně pořádá v areálu pivovaru Slavnosti Pivovaru Ostravar. V průběhu akce ochutnají návštěvníci pivo přímo z pivovarských sklepů a mohou se těšit na exkurze a pivovarské školy pořádané zaměstnanci pivovaru.

 

Ostravar 13Pivovar Ostravar
Hornopolní 57, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
Tel.: 596 650 111
www.ostravar.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR OSTRAVAR
PIVOVAR OSTRAVAR
PIVOVAR OSTRAVAR
Ostravar 11
Ostravar 12

Pivovar Ostravar | Moravskoslezský kraj