Pivovar Ostravar

Ostravar je pivovar s nejbohatší historií a tradicí v Moravskoslezském kraji. Byl založen již za Rakouska-Uherska a od té doby sídlí stále na stejné adrese.

S pravidelným vařením piva začal ostravský pivovar v létě roku 1898. Od roku 1997 je pivovar Ostravar součástí společnosti Pivovary Staropramen s. r. o., druhého největšího výrobce piva v České republice. Pivovary Staropramen jsou součástí pivovarské skupiny Molson Coors.

Za zmínku jistě stojí i fakt, že Ostravar jako jeden z posledních velkých pivovarů v České republice používá při přípravě piva tradiční technologii, tedy varnaspilkasklep. To znamená, že kvašení piva v Ostravaru probíhá již 120 let tradičním způsobem – na spilce.

V roce 2016 se pivovar Ostravar stal generálním partnerem největší sportovní haly na Moravě, která nese název Ostravar aréna.

Portfolio

Ostravar Premium, Ostravar Original, Ostravar Mustang, Černá Barbora, Zimní 14.

Dostupnost

Hospody, ve kterých se čepuje Ostravar, najdete na stránkách www.ostravar.cz/piva .

Prohlídky

V pivovaru uvidíte měděné varny, dozvíte se, jak vypadají otevřené kádě spilky, na vlastní kůži ucítíte chlad ležáckých sklepů.

Akce a festivaly

Každoročně v průběhu měsíce června – Slavnosti Pivovaru Ostravar přímo v areálu pivovaru. V průběhu slavností ochutnají návštěvníci to nejčerstvější pivo přímo ze sklepa a mohou se těšit na exkurze a pivovarské školy pořádané zaměstnanci pivovaru.

 

PIVOVAR OSTRAVARPivovar Ostravar
Hornopolní 57, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
Tel.: 596 650 111
www.ostravar.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR OSTRAVAR
PIVOVAR OSTRAVAR
PIVOVAR OSTRAVAR