PIVOVAR KONÍČEK

Pivovar Koníček byl založen roku 2006. Název je odvozen od jména dřívějšího majitele bývalé zemědělské usedlosti, kde se dnes pivo vaří. Lahodná chuť, vysoká a v čase se neměnící kvalita všechny pivaře blahem doslova rozřehtá.

Pro sládka a celou pivovarskou chasu se jejich práce stala „koníčkem“. Výsledkem je, že v tradičně konzervativním pivním kraji našel jejich mok již své nezastupitelné místo v chuťových buňkách mnoha milovníků dobrého piva.  

Portfolio

Stálou nabídku tvoří nefiltrovaná a nepasterizovaná piva převážně s názvy koní. S Ryzákem, Vraníkem a Grošákem vesele klusají filtrovaný Poník a Vojkovjan. Pivovar ročně uvaří i cca dvacet speciálů. Oblíbená jsou například Hatatitla (India Pale ALE – IPA) či třikrát chmelený (za studena) Podkovář. Úspěch mají i Čmelák či Sršeň s medem od místních včelařů. Jedním z nejsilnějších piv na Moravě je Štědrok (24 %), podávaný v době vánočních svátků. Novinkou roku 2017 je Valach-týn (14 %) – růžový speciál nejen pro zamilované.  

Dostupnost

Mimo přilehlý Hostinec U Koníčka (který pojme téměř 100 hostů a disponuje vlastními ubytovacími kapacitami) se pivo aktuálně čepuje na více než 80 místech v ČR, ale i Polsku a Slovensku. Roční výrobou vyšší než 10 000 hl již dnes pivovar nepatří mezi klasické minipivovary. Pivo je k dispozici i v KEG, PET i v lahvích. Pivovar pronajímá vlastní chladicí zařízení. K pivovaru náleží areál Koníčkův dvůr, vzdálený 1 km od stávajícího pivovaru, s výdejní rampou, potravinami, řeznictvím, pivnicí a cukrárnou.

 

Prohlídky

Exkurze v pivovaru se realizuje po předchozí domluvě. Ke zvýšení informovanosti a pro zasmání je vydáván pivní občasník Koniny.

 

Akce a festivaly

Každý rok v červnu se konají pivní slavnosti – Koníčkův den a v září pak unikátní sportovně-recesisticko-pivní soutěž Točko Kapp.

 

 

PIVOVAR KONÍČEKPIVOVAR KONÍČEK
Vojkovice 10, 739 51 Dobrá
Tel.: 736 243 059
Tel.: 558 651 172
pivovarkonicek@seznam.cz
www.pivovarkonicek.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR KONÍČEK
PIVOVAR KONÍČEK

PIVOVAR KONÍČEK | Moravskoslezský kraj