MĚSTSKÝ PIVOVAR ŠTRAMBERK

První zmínka o vaření piva ve Štramberku pochází z roku 1359, kdy bratr Karla IV., markrabě Jan, udělil Štramberským mílové právo. Tradici obnovil Městský pivovar po 150 letech, a to na místě, kde se pivo vařívalo a šenkovalo už před staletími na štramberském náměstí v původním právovárečném měšťanském domě. V jeho suterénu můžete spatřit členité sklepení s kamennými klenbami a dvě studny vytesané do skály, z nichž se odebírala voda k vaření piva.

Portfolio

Veškeré pivo je nefiltrované a nepasterované, tedy „živé“, s osobitými vlastnostmi, jimiž se odlišuje od produkce velkokapacitních pivovarů. V současné době vyrábíme dva druhy spodně kvašených piv: světlý 11° ležák Trubač dvousladové pivo, lehce karamelové barvy, a polotmavý 14° speciál Ušák, který nese chuť i název místní pochoutky Štramberských uší. K výročí založení pivovaru vaříme každoročně v květnu a červnu Vídeňský ležák 12°. Příležitostně v létě vaříme i  1. Štramberský ALE 11°, svěží svrchně kvašené pivo. Sortiment v pivovarské restauraci doplňují piva z Kozlovického pivovaru.

Dostupnost

Kapacita pivovaru  je velikostně omezena a tak místní pivo můžete ochutnat pouze v pivovaru, v zimě i v ochutnávkových pivnicích. Zájem je především v  době adventu o perníkové 14° pivo UŠÁK.

Prohlídky

Seznámíte se s tradiční výrobou piva poznáte jednotlivé přísady pro vaření a v historickém sklepení nahlédnete do historie pivovarnictví v českých zemích a ve Štramberku. Exkurze provádíme každý den, objednávky viz kontakt. Zavítat můžete i do našich Lašských pivních kúpelí.

Akce a festivaly

Každoročně se zúčastňujeme mnoha pivních akcí, mj. Svatováclavských pivních slavností a Oktobeerfestu v Ostravě, Pivobraní v Novém Jičíně a ve Frýdku-Místku a festivalu minipivovarů na Pražském hradě.

 

MĚSTSKÝ PIVOVAR ŠTRAMBERK
Náměstí 5, 742 66 Štramberk
Tel.: +420 556 813 710
Tel.: +420 602 759 256
pivovar@relaxvpodhuri.cz
www.relaxvpodhuri.cz/cs/gastronomie/mestsky-pivovar-stramberk


Mapa se načítá