PIVOVAR SVIJANY

Pivovar ve Svijanech byl založen v roce 1564 a je tak jedním z nejstarších českých pivovarů vůbec. Pivovar Svijany si zakládá na tradičním výrobním postupu – tzv. dvourmutový výrobní způsob vaření, kvašení v otevřených kádích a dlouhodobém zrání piva v ležáckých sklepích. Pro výrobu bohatého sortimentu nepasterizovaných piv používá humnový slad, vodu z vlastních studní a žatecký poloraný červeňák z vlastních chmelnic.

Portfolio

Široká nabídka převážně nepasterovaných piv čítá 17 druhů. Mezi nejznámější patří Svijanský Máz 11% a prémiový ležák “450“. Naše pivo nabízíme v sudech a soudcích, 2l železných plechovkách, 0,5l plechovkách a 0,5l láhvích. Labužníci mohou zakoupit též skleněné džbánky s nefiltrovaným Fandou 11% a Kvasničákem 13%.

Dostupnost

V ČR, SR, DE, PL, HR.

Více na www.pivovarsvijany.cz/kam-na-svijany.

Prohlídky

Exkurze probíhají denně po rezervaci na exkurze@pivovarsvijany.cz. Individuální a cizojazyčné prohlídky po dohodě na telefonu 739 589 473.

Akce a festivaly

Slavnosti svijanského piva ve Svijanském Újezdu vždy se konají vždy druhou sobotu v červenci. Více na slavnostisvijanskehopiva.cz. Dále také zámecké a svatováclavské slavnosti na Zámku Svijany.

 

PIVOVAR SVIJANY
Svijany 25, 463 46 Svijany
Tel.: +420 481 770 770
michal.matys@pivovarsvijany.cz
www.pivovarsvijany.cz


Mapa se načítá