Pivovar Rohozec

Pivovar Rohozec. Pivovar byl vystavěn v roce 1850 Ferdinandem Ungrem, v roce 1910 byl odprodán společnosti „Společenský pivovar a velkostatek hostinských,“ roku 1924 se přeměnil na akciovou společnost a v roce 1948 byl znárodněn. V roce 1994 byl sice privatizován, ale díky hospodaření tehdejších vlastníků se dostal na pokraj krachu. Záchrany se dočkal až v roce 2004, kdy jej odkoupili současní majitelé a pivovar vyrábějící klasická spodně kvašená piva je opět na vzestupu. V roce 2017 se stal Pivovarem roku.

Portfolio

Široká škála spodně kvašených piv vyráběných klasickým dvourmutovým způsobem a otevřeným kvasným procesem, ochucená ovocná piva a několik druhů limonád. Piva jsou dělena na tradiční a netradiční (COOL) řadu..

Dostupnost

Hospody a pivnice v severních, západních, jižních a středních Čechách, produkty lze ochutnat i v Praze, Brně a na některých místech jižní Moravy.

Prohlídky

Pro skupiny min. 10 osob, v sobotu od 10:00, případně po předchozí dohodě i mimo uvedené dny a hodiny. Rezervaci je možná e-mailem: exkurze@pivorohozec.cz či telefonicky: 481 321 219. Více informací na webových stránkách pivovaru.

Akce a festivaly

Rohozecké pivní slavnosti pořádané každý rok v měsíci červnu, Rohozecké léto – cyklus pátečních rockových koncertů s dobrou muzikou a rohozeckým pivem.

 

PIVOVAR ROHOZECPivovar Rohozec
Malý Rohozec 29, 511 01 Turnov
Tel.: 481 321 219
pivorohozec@pivorohozec.cz
www.pivorohozec.cz
www.facebook.com/pivovarrohozec/
www.instagram.com/pivorohozec/


Mapa se načítá
PIVOVAR ROHOZEC
PIVOVAR ROHOZEC
PIVOVAR ROHOZEC

Pivovar Rohozec | Liberecký kraj