MINIPIVOVAR NOVOSAD & SYN

Minipivovar byl otevřen v roce 2002 a je součástí nejstarší stále fungující sklárny na světě, s tradicí od roku 1712. V areálu můžete navštívit pivní lázně, stylovou pivovarskou restauraci, muzeum skla a firemní prodejnu se sklem. Velmi oblíbené jsou i komentované exkurze do výroby foukaného a ručně tvarovaného skla. Naše piva získala řadu ocenění, včetně Zlatých pivních pečetí v kategorii minipivovarů.

Portfolio

Vaříme nefiltrovaná a nepasterizovaná spodně kvašená piva plzeňského typu. Při vaření používáme vodu z horského pramene, kterou nijak neupravujeme. V naší nabídce naleznete dva ležáky – světlý František a tmavý Čerťák, dále vaříme i Huťskou osmičku, kterou mohou pít naši skláři u rozpálených pecí z důvodu správné hydratace organismu. Novinkou je prodej kvalitní stáčené vody z vlastního horského pramene.

Dostupnost

Naše piva jsou na čepu v pivovarské restauraci, na recepci sklárny prodáváme (24 hodin/7 dní) pivo v lahvích od 0,5 l až po 3 l.

Prohlídky

Exkurze do sklářské výroby jsou možné po celý rok od 8 do 15 hodin, součástí vstupenky pro dospělé je kupon na jedno malé pivo v restauraci, kde je k vidění i varna našeho pivovaru.

Akce a festivaly

Pravidelně pořádáme koncem července v areálu sklárny Pivní slavnosti, kde je po celý den možné ochutnat naše piva, probíhá hudební program, soutěže a prodej skla z ruční výroby.

 

MINIPIVOVAR NOVOSAD & SYN
Nový Svět 95, 512 46 Harrachov
Tel.: +420 481 528 141
turistik@sklarnaharrachov.cz
www.sklarnaharrachov.cz
www.facebook.com/sklarnaharrachov/


Mapa se načítá