Beranův pivovar

Od roku 2015 postupně opravujeme hostinec Pod Lípami – historické roubené stavení v podještědském Trávníčku, kde provozovalo šenk několik generací rodiny Beranů a kde chceme zřídit muzeum s výčepem. Postava posledního hostinského Antonína Berana (1875–1915) a jeho sláva nás inspirovala k založení Beranova létajícího pivovaru. Nevlastníme zatím svou technologii, ale „zalétáváme” vařit do spřátelených pivovarů na Liberecku. V brzké budoucnosti se chystáme vystavět pivovar vlastní.

Portfolio

Světlá Beranova 11° a Polotmavá 12° – tyto dva klasické ležáky jsou našimi vlajkovými loděmi od naší sládkové Alenky Dančové. Ty naši tři létající sládkové doplňují nejzajímavějšími sezónními svrchně kvašenými speciály, mezi které patří např. oblíbený 8° Letní ALE či 12,5° British Golden ALE.

Dostupnost

Naše pivo naleznete především na Liberecku. Od května do září v našem venkovním výčepu u Beranova hostince, celoročně pak v Restauraci U Zvonice ve Vlastibořicích, turistické chatě Pláně pod Ještědem, Hostinci na Farmě v Javorníku. V Praze si dáte Berana třeba ve Fofrkafe v Soukenické (od září 2020).

Akce a festivaly

Vidět nás můžete každý rok např. na Fresh Festivalech či rozličných regionálních akcích. Přímo v Trávníčku se můžete těšit na pravidelný Masopust, květnové Roztáčení sezóny, červencové Beranovy hody či Posvícení pod starou lípou. Více na našem webu.

 

Beranův pivovar, logo, zdroj: Beranův pivovarBeranův pivovar
Trávníček 14, 463 43 Bílá
Tel.: +420 731 722 681
jan.havelka@beranuv-pivovar.cz
www.beranuv-pivovar.cz
/beranuvpivovar


Mapa se načítá
Beranův pivovar, zdroj: Beranův pivovar
Beranův pivovar, zdroj: Beranův pivovar
Beranův pivovar, zdroj: Beranův pivovar