Beranův pivovar

Od roku 2015 postupně opravujeme hostinec Pod Lípami — historické roubené stavení v podještědském Trávníčku, kde provozovalo šenk několik generací rodiny Beranů a kde chceme zřídit muzeum s výčepem. Postava posledního hostinského Antonína Berana (1875—1915) a jeho sláva nás inspirovala k založení Beranova létajícího pivovaru. Nevlastníme zatím svou technologii, ale „zalétáváme” vařit do spřátelených pivovarů na Liberecku. V brzké budoucnosti se chystáme vystavět pivovar vlastní.

Portfolio

Světlá Beranova 11°a Polotmavá 12° — tyto dva klasické ležáky jsou naše vlajkové lodě od naší sládkové Alenky Dančové. Ty naši tři létající sládkové doplňují nejzajímavějšími sezónními svrchně kvašenými speciály, mezi které patří např.  oblíbený 8° Letní ALE či 12,5° British Golden ALE.

Dostupnost

Naše pivo naleznete především na Liberecku. Od května do září v našem venkovním výčepu u Beranova hostince, celoročně pak v Restauraci U Zvonice ve Vlastibořicích, turistické chatě Pláně pod Ještědem, Hostinci na Farmě v Javorníce. V Praze si dáte Berana třeba ve Fofrkafe v Soukenické (od září 2020).

Akce a festivaly

Vidět nás můžete každý rok např. na Fresh Festivalech či rozličných regionálních akcích. Přímo v Trávníčku se můžete těšit na pravidelný Masopust, květnové Roztáčení sezóny, červencové Beranovy hody
či Posvícení pod starou lípou. Více na našem webu.

 

Beranův pivovarBeranův pivovar
Trávníček 14, 463 43 Bílá
Tel.: +420 731 722 681
jan.havelka@beranuv-pivovar.cz
www.beranuv-pivovar.cz
facebook.com/beranuvpivovar


Mapa se načítá
Beranův pivovar
Beranův pivovar
Beranův pivovar
Beranův pivovar