PIVOVAR KUBÍK

Pivovar Kubík na Kluku Nový Hradec Králové. Historie pivovarnictví v Hradci Králové sahá do 13. století. V 19. století, po sloučení pivovarských domů, vzniká Právovárečný měšťanský pivovar, v němž bylo první pivo uvařeno roku 1846. Po roce 1989 dochází postupně ke snižování odbytu a na konci 20. století byl pivovar uzavřen. Dnes ve zrekonstruovaných budovách bývalého pivovaru sídlí Krajský úřad Královéhradeckého kraje, a tak toto město, ač zdejší tradice pivovarnictví trvala více než 150 let, zůstává bez pivovaru.

Začínají vznikat malé pivovary – mj. právě Pivovar Kubík na Kluku na Novém Hradci Králové. Byl založen v roce 2002 a po rozšíření v roce 2009 je stále největší v celém Hradci Králové.  

Portfolio

Převážně se vaří světlá nefiltrovaná piva pod názvy Kohout 4 %, Kluk 4,8 % a speciál Hvězdář 5,8 %. Dále je v nabídce polotmavé nefiltrované pivo Granát 5,2 %.

 

Dostupnost

Pivo Kohout se čepuje výhradně v Hostinci U kohouta v Gayerových kasárnách, další piva pak převážně v restauracích v Hradci Králové. Dále je stáčeno na objednávku přímo v místě pivovaru a to jak do sudů tak i na drobný prodej do PET lahví.  

 

PIVOVAR KUBÍKPIVOVAR KUBÍK
Prof. Smotlachy 1275/35, Nový Hradec Králové
Tel.: 776 535 646
sarka.kubikova@seznam.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR KUBÍK
PIVOVAR KUBÍK
PIVOVAR KUBÍK

PIVOVAR KUBÍK | Královehradecký kraj