Pivovar Chotěboř

Pivovar Chotěboř je prvním nově postaveným průmyslovým pivovarem v novodobé pivovarské historii. Zahájil výrobu v roce 2009, což bylo 33 let od posledního pivovaru uvedeného do provozu v minulém století v tehdejším Československu. Architektonicky strohá, ale výrazná a nepřehlédnutelná budova pivovaru se stala průčelím chotěbořské průmyslové zóny. Velkorysé prosklení umožňuje nahlédnout do samého srdce pivovaru, kterým je nerezová varna. Navazující technologie kvašení, zrání, filtrace a stáčení piva využívají současných technických možností řízení, monitorování a chránění pivovarských přírodních procesů. Pivovar vytváří prostor pro dokonalé skloubení moderní techniky a tradiční technologie

Portfolio

Chotěboř Prémium, nejprodávanější pivo. Obsah alkoholu 4,9 %, světlý ležák s příjemnou vůní, vyrovnanou chutí chmelu a sladu. Chotěboř Originál, světlé výčepní pivo, obsah alkoholu 4,1 %, Chotěboř Na.Ex jednáctka, světlý ležák, obsah alkoholu 4,4 %, Chotěboř Polo, polotmavý ležák, obsah alkoholu 4,3 %, Chotěboř Plus, nefiltrovaný světlý ležák,  obsah alkoholu 4,6 %., nealkoholické pivo Patron. Na Velikonoce je v naší nabídce zelené pivo Velikonoční ležák, na sv. Martina pak jeden z oblíbených speciálů, Svatomartinský Speciál.

Dostupnost

Na tuzemský trh je pivo dodáváno především ve formě filtrovaného nepasterizovaného piva, oblibě se těší i pivo nefiltrované stáčené přímo z ležáckého tanku. Pivo je stáčeno do KEG sudů o objemu 15, 30 a 50 l pro restaurace, výčepy a bary a dále do skleněných a PET lahví pro maloobchodní trh.

Prohlídky

Komentované prohlídky pivovaru s degustací piva přímo z ležáckého tanku pořádáme po domluvě.

Akce a festivaly

Pivovarský ples v únoru, Pivovarské slavnosti v srpnu, Beer Tour v září a Den otevřených dveří spojený se soutěží o nejlepší guláš v říjnu.

 

Chotěboř logoPivovar Chotěboř
Průmyslová 1755, 583 01 Chotěboř
Tel.: +420 569 44 33 22
info@pivovarchotebor.cz
www.pivovarchotebor.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR CHOTĚBOŘ
PIVOVAR CHOTĚBOŘ
Chotěboř 11
Chotěboř 12
Chotěboř 13
Chotěboř 14
Chotěboř 15
Chotěboř 16
Chotěboř 17
Chotěboř 18
Chotěboř 19
Chotěboř 20
Chotěboř 21

Pivovar Chotěboř | Kraj Vysočina