Pivovar Chotěboř

Pivovar Chotěboř je prvním nově postaveným průmyslovým pivovarem v novodobé pivovarské historii. Zahájil výrobu v roce 2009, což bylo 33 let od posledního pivovaru uvedeného do provozu v minulém století v tehdejším Československu. Architektonicky strohá, ale výrazná a nepřehlédnutelná budova pivovaru se stala průčelím chotěbořské průmyslové zóny. Velkorysé prosklení umožňuje nahlédnout do samého srdce pivovaru, kterým je nerezová varna. Navazující technologie kvašení, zrání, filtrace a stáčení piva využívají současných technických možností řízení, monitorování a chránění pivovarských přírodních procesů. Pivovar vytváří prostor pro dokonalé skloubení moderní techniky a tradiční technologie

Portfolio

Chotěboř Prémium, nejprodávanější pivo. Obsah alkoholu 4,9 %, světlý ležák s příjemnou vůní, vyrovnanou chutí chmelu a sladu. Chotěboř Originál, světlé výčepní pivo, obsah alkoholu 4,1 %, Chotěboř Na.Ex jednáctka, světlý ležák, obsah alkoholu 4,4 %, Chotěboř Polo, polotmavý ležák, obsah alkoholu 4,3 %, Chotěboř Plus, nefiltrovaný světlý ležák,  obsah alkoholu 4,6 %., nealkoholické pivo Patron. Na Velikonoce je v naší nabídce zelené pivo Velikonoční ležák, na Sv. Martina pak jeden z oblíbených speciálů, Svatomartinský Speciál.

Dostupnost

Na tuzemský trh je pivo dodáváno především ve formě filtrovaného nepasterizovaného piva, oblibě se těší i pivo nefiltrované stáčené přímo z ležáckého tanku. Pivo je stáčeno do KEG sudů o objemu 15, 30 a 50 l pro restaurace, výčepy a bary a dále do skleněných a PET lahví pro maloobchodní trh.

Prohlídky

Komentované prohlídky pivovaru s degustací piva přímo z ležáckého tanku pořádáme po domluvě.

Akce a festivaly

Pivovarský ples v únoru, Pivovarské slavnosti v srpnu, Beer Tour v září a Den otevřených dveří spojený se soutěží o nejlepší guláš v říjnu.

 

Chotěboř logoPivovar Chotěboř
Průmyslová 1755, 583 01 Chotěboř
Tel.: +420 569 44 33 22
info@pivovarchotebor.cz
www.pivovarchotebor.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR CHOTĚBOŘ
PIVOVAR CHOTĚBOŘ
Chotěboř 11
Chotěboř 12
Chotěboř 13
Chotěboř 14
Chotěboř 15
Chotěboř 16
Chotěboř 17
Chotěboř 18
Chotěboř 19
Chotěboř 20
Chotěboř 21