Rodinný pivovar Sv. Florián

Rodinný pivovar Svatý Florian. Pivovar byl otevřen v roce 2006 v prostorách původní pivovarské sladovny z dob Karla IV. Unikátem pivovaru je fakt, že v pivovarské restauraci je možné vidět kompletní technologii pivovaru, které vévodí měděná varna o obsahu 500 litrů. Součástí pivovaru je také nově zřízené pivovarské muzeum s expozicí historických pivních lahví, stáčecích strojů, výčepních pomůcek či bednářského náčiní. Pro pivní znalce a nadšence je možnost navštívit pivní obchůdek s nepřeberným množstvím suvenýrů, pivních etiket, tácků, půllitrů, a hlavně možnost koupě piva Svatý Florian i s sebou. V pivovarském komplexu se nachází také největší sbírka lázeňských pohárků, která čítá 2 300 kusů a pyšní se zápisem v české Guinessově knize rekordů.

Portfolio

V rodinném pivovaru Svatý Florian jsou na výčepu 4 druhy piva. Světlý ležák 11°, tmavý ležák 11°, tmavý uzený speciál 13° s netradičním kouřovým aroma a rubínový speciál 15° s příjemnou nasládlou chutí. V brzké době se také můžete těšit na novinku na výčepu, a to na jedno z nejsilnějších piv v české republice – okolo 30°. Všechna piva jsou samozřejmě nefiltrovaná a nepasterizovaná.

Dostupnost

Všechna piva jsou dostupná pouze v Loketském rodinném pivovaru Svatý Florian.

Prohlídky

Pro hosty rodinného pivovaru jsou vstupy a prohlídky pivovaru, pivovarského muzea a muzea lázeňských pohárků zcela zdarma. Specialitou rodinného pivovaru Svatý Florian je selátko pečené na černém pivě ve slovanské peci dle originální receptury.

 

RODINNÝ PIVOVAR SV. FLORIÁNRodinný pivovar Sv. Florián
T. G. Masaryka 136, 357 33 Loket
Tel.: 352 327 131
info@hotel-loket.cz
www.hotel-loket.cz


Mapa se načítá
RODINNÝ PIVOVAR SV. FLORIÁN
RODINNÝ PIVOVAR SV. FLORIÁN
RODINNÝ PIVOVAR SV. FLORIÁN

Rodinný pivovar Sv. Florián | Karlovarský kraj