Zámecký pivovar Břeclav

Tradice vaření piva má v Břeclavi hluboké kořeny – poprvé se pivo v Břeclavském pivovaru začalo vařit již v roce 1522. Všechna piva jsou produkována staročeskou metodou, tj. dekokcí na dva rmuty za použití výhradně českých surovin. Oproti modernímu používání CK tanků kvasí pivo výhradně v otevřených kádích ve spilce. Způsob a delší doba tohoto kvašení se pak zhodnocuje v ležáckých tancích. Pivu tak zůstává jeho charakteristická hořkost a chuť. Více než na množství uvařeného piva dbá pivovar na jeho kvalitu.

Portfolio

Značka KANEC: Chmelený 10, Světlý ležák 12, Polotmavý ležák 12, Nachmelený za studena 13.

Speciály pivovaru: Zámecké dědictví – tmavé silné pivo, RED KING – svrchně kvašený rubínový speciál, MandLove – světlý ležák s mandlovou příchutí.

 

Dostupnost

KANEC čepovaný je k dostání v restauracích, hostincích a občerstveních převážně v Jihomoravském, Zlínském kraji a na Slovensku. Lahvové pivo lze zakoupit po celé republice v síti prodejen ENAPO, PRAMEN CZ, BILLA, Coop, Globus a dalších.

 

Prohlídky

Komentované prohlídky pivovaru s ochutnávkou piva po domluvě na tel. +420 724 412 910. V areálu pivovaru se nachází podniková prodejna.

Akce a festivaly

Slavnosti břeclavského piva se konají každoročně v červnu na louce před zámkem. 10. 6. 2017 se představí Mandrage, Wohnout, Škwor a mnoho dalších.

www.slavnostibreclavskehopiva.cz

www.facebook.com/SlavnostiBreclavskehoPiva

 

ZÁMECKÝ PIVOVAR BŘECLAVZámecký pivovar Břeclav
Pod Zámkem 625/8, 690 02 Břeclav
Tel.: 724 412 910
www.pivovarbreclav.cz


Mapa se načítá

Zámecký pivovar Břeclav | Jihomoravský kraj