Pivovar Starobrno

Vaření piva v Brně má téměř osm set let dlouhou tradici. Samotný pivovar Starobrno v ulici Hlinky existuje už od roku 1872, v roce 2022 tak oslaví významné jubileum. Pivovar, na svou dobu velmi moderní, nechali postavit majitelé klášterního pivovaru Josef Mandel a Hermann Hayek. Na stejném místě funguje a vaří pivo do dnešních dnů. Starobrněnští sládci pivo připravují podle tradičních technologií z výběrových surovin – kvalitní vody, nejlepšího moravského sladu a chmele z žatecké oblasti.

Portfolio

Starobrněnští pivaři nedají dopustit na svou oblíbenou značku Starobrno Medium. Výčepní pivo reprezentuje Starobrno Tradiční. Na velikonoční Zelený čtvrtek se každoročně připravuje nejslavnější speciál pivovaru – Zelené pivo (v roce 2024 už po devatenácté). Do portfolia pivovaru patří i světlý spodně kvašený filtrovaný ležák Starobrno Bitr s 4,6 % obj. alkoholu. Má příjemné chmelové aroma, typické pro české odrůdy. Při jeho vaření se používají tři druhy prvotřídních chmelů včetně Žateckého poloraného červeňáku, kterým se za studena dochmeluje i v historickém sklepě, kde při stabilní teplotě dozrává.

Dostupnost

Starobrněnské pivo je v restauracích na čepu ze sudů nebo tanků (Medium, Tradiční, Bitr). Do vybraných hospod pivovar dodává i nefiltrovanou variantu Bitru. V obchodních sítích se pivo prodává v plechovkách i skleněných lahvích 0,5 l.

Prohlídky

Pravidelné exkurze se konají každou sobotu v 11.00 a 13.00 hodin a neděli v 11.00 hodin. Termíny exkurzí na objednávku od pondělí do neděle dle dohody na telefonním čísle +420 548 134 134 (ve všední dny od 7.00 do 16.00 hodin) nebo na mailu exkurze@starobrno.cz. Základní vstupné s degustací činí 150 Kč, senioři a studenti zaplatí 100 Kč. Výklad je možný v češtině, angličtině a němčině.

 

PIVOVAR STAROBRNOPivovar Starobrno
Hlinky 160/12, 661 47 Brno
Tel.: 543 516 111
starobrno@starobrno.cz
www.starobrno.cz


Mapa se načítá
Starobrno škopek, zdroj: Starobrno
Starobrno pivovar, zdroj: Starobrno
Starobrno cylindrokónické tanky, zdroj: Starobrno
Starobrno  sudy, zdroj: Starobrno
Starobrno varna, zdroj: Starobrno

Pivovar Starobrno | Jihomoravský kraj