Moravia & Lucky Bastard

Moravia sídlící aktuálně v Brně-Medlánkách sice vznikla až v roce 2016, ovšem historie piva s tímto patriotickým názvem sahá mnohem dále. Původní „Akciová společnost Moravia“ byla založena již roku 1898 a největšího rozkvětu se těšila ve 20.–30. letech 20. století, kdy s produkcí až 200 000 hl/rok patřila k největším pivovarům na Moravě. Ačkoli dnes používáme nejmodernější technologie, veškeré procesy u nás probíhají s úctou k řemeslu a tradici našich předchůdců.

Portfolio

Pod značkou Moravia vaříme pouze spodně kvašená piva. Ochutnat můžete lehkou, ale hořkou desítku Jošt, výborně pitelnou jedenáctku Punkevní, dále dvanáctku Petrov – jeden z nejvíce chmelených ležáků uvařených v Česku, či za studena chmelený americký ležák Rathaus.

Dostupnost

Především dvě pivovarské restaurace v Brně. Jinak je Moravia dostupná v desítkách podniků vč. pivoték zejména v Praze, Brně a Bratislavě. Distribuce piva pro Brno a okolí probíhá přes velkoobchod Maneo.

Prohlídky

Prohlídky jsou možné po domluvě pro jednotlivce i skupiny. Exkurzi s degustacemi piv s vámi absolvuje jeden z pivovarských sládků.

Akce a festivaly

Pořádáme „Medlánecký pivní festival“ (zatím dva ročníky 2019, 2020). Dvakrát do roka připravujeme méně formální akci „Otevřená vrata“ s možností prohlídek pivovaru.

 

PIVOVAR LUCKY BASTARDMoravia & Lucky Bastard
Kytnerova 403/5, 621 00 Brno - Medlánky
Tel.: +420 601 664 466
info@ccbeers.com
www.pivovar-moravia.cz
/pivovarmoravia


Mapa se načítá

Moravia & Lucky Bastard | Jihomoravský kraj