Minipivovar Charlie´s Square

Minipivovar a stejnojmenná restaurace Charlie´s Square vznikly na jaře roku 2014 v samotném srdci Brna na Římském náměstí.

Pivo se zde vaří přímo v restauraci a jeho kvašení a zrání probíhá v nerezových CK tancích umístěných za barem. Z těchto tanků je následně hotové pivo i točeno. Vaření trvá několik hodin, vše je hlídáno za použití moderní techniky, včetně následného kvašení a zrání. Tím je dosahováno stálé chuti a pivo má řádný říz. Charlie´s beer je pivo zlatavé barvy s jemnou bílou pěnou a vyznačující se příjemnou hořkostí. Není filtrované ani pasterizované.

Jiří Mazal, sládek, který vaří pivo v Charlie´s Square, má za sebou mnoho zkušeností. Pochází z pivovarské rodiny a vařil v evropských státech, jako je mj. Itálie a Rusko. Zároveň provozuje v Prostějově pivovar „U Mazalů“. Surovinami použitými k vaření piva Charlie´s beer 11° jsou sladový výtažek, chmel, pivovarské kvasnice a samozřejmě kvalitní voda.

Portfolio

Charlies´s beer 11° – stálá nabídka, Charlies´s beer Special – dle kapacity.

Dostupnost

Stejnojmenná restaurace Charlie´s Square, jejíž je minipivovar součástí.

Prohlídky

Veškerá technika použitá k výrobě piva je vystavena v restauraci a je plně funkční. Vše je návštěvníkům volně přístupné.

 

MINIPIVOVAR CHARLIE´S SQUAREMinipivovar Charlie´s Square
Římské náměstí, Brno
Tel.: 778 439 437
square@tripoli.cz
www.charliessquare.cz


Mapa se načítá
MINIPIVOVAR CHARLIE´S SQUARE
MINIPIVOVAR CHARLIE´S SQUARE
MINIPIVOVAR CHARLIE´S SQUARE

Minipivovar Charlie´s Square | Jihomoravský kraj