Líšeňský pivovar

KELLERBIER 12,4Světlý ležákSložení: pitná voda, ječné slady, pivní kvasinky, chmelové produkty. Obsah alkoholu 5,2% obj. Nepasterizované, nefiltrované. Uchovejte v chladu a temnu. Vyrábí: Líšeňský pivovar spol. s r.o., Kotlanova 2162/5, Líšeň, 628 00 Brno. www.lisenskypivovar.czminimální trvanlivost do: Líšeňský pivovar byl založen v roce 2011. Od 1. 5. 2016 píše novou historii s novými majiteli. Minipivovar s varnou o objemu 5 hl a ročním výstavem do 1 500 hl je pověstný svými poctivými českými ležáky a v novodobé éře také netradičními speciály.

Portfolio

Základní nabídku piv tvoří oblíbené české ležáky Marvan 11 a PePa 12. Název „PePa“ vznikl složením prvních dvou slabik jmen obou majitelů (Petr a Pavel) a je to první nová receptura, která vznikla za jejich působení. Dále poctivý tmavý ležák Černé 13 a svrchně kvašené pšeničné pivo Pšenice 12 LP. Z jedenáctky a černého pak na čepu vzniká řezané pivo Ležan 12. Speciály, které mohli zákazníci v novodobé éře pivovaru zatím ochutnat, jsou např. ALFA 11 APA – American Pale ALE, Bravo 14 IPA – India Pale ALE, B.H.B. 50 EPA – 12° English Pale ALE, Pumpkin 13 ALE – dýňová Apa, Kellerbier 12 – spodně kvašený německý ležák, BARBORA 17 Vánoční Bock – polotmavé mnichovské speciální pivo, Pils 12 LP – spodně kvašený bavorský ležák a další.

Dostupnost

Momentálně stačí kapacita pivovaru zásobovat především místní restauraci. Občas však lze na zdejší piva narazit i ve vybraných brněnských restauracích a pivnicích specializovaných na produkci minipivovarů.

Prohlídky

Po domluvě zde není problém udělat krátkou či delší prohlídku pivovaru i s degustací, za odborného výkladu našeho sládka (případně jiné kompetentní osoby).

Akce a festivaly

Líšeňský pivovar můžete také potkat na mnoha pivních festivalech v Brně a okolí.

 

LÍŠEŇSKÝ PIVOVARLíšeňský pivovar
Kotlanova 2162/5, 628 00 Brno
Tel.: 603 763 211
restaurace@lisenskypivovar.cz
www.lisenskypivovar.cz


Mapa se načítá
LÍŠEŇSKÝ PIVOVAR
LÍŠEŇSKÝ PIVOVAR
LÍŠEŇSKÝ PIVOVAR

Líšeňský pivovar | Jihomoravský kraj