Pivovarský dvůr Lipan

Pivovarský dvůr Lipan se nachází v obci Dražíč, nedaleko Týna nad Vltavou a Bechyně. Byl vybudován roku 1997 v areálu bývalého lihovaru. Po jeho založení vznikla o rok později i pěstitelská pálenice. V areálu nechybí restaurace, salonek s měděnou varnou a penzion. V pivovaru vaříme celkem čtyři druhy piv. Během naší, již 18 let trvající existence, jsme získali celkem 24 ocenění za naše piva.

Vaříme nefiltrované pivo z tuzemských surovin, při jeho výrobě používáme čtyři druhy sladu, vybrané odrůdy českého chmele a vodu z vlastní studny. To vše pivu zaručuje spolu s výrobním postupem příjemnou plnost a hořkost.

Portfolio

Vaří se zde nefiltrované a živé, typicky české pivo s vyšší plností a jedinečnou chutí. V nabídce je světlý ležák Lipan s obsahem alkoholu 5,2 %, dále tmavý ležák Lipan s obsahem alkoholu 5 % a v neposlední řadě světlou desítku (obsah alkoholu 4,3 %). V období mimo letní sezónu střídá desítku polotmavý speciál. Vaří se i další různé pivní speciály.  

Dostupnost

Většina zde vyprodukovaného piva se spotřebuje v místním hostinci, jenž je přímou součástí pivovarského objektu. Přidružené výčepy má pivovar v Písku, Táboře, Týně nad Vltavou a v Praze. Pivo je rovněž stáčeno do přinesených nádob i do vlastních PET lahví a prodáváno takříkajíc „přes ulici“.

 

Prohlídky

Exkurze v pivovaru jsou možné po předchozí domluvě.

 

PIVOVARSKÝ DVŮR LIPANPivovarský dvůr Lipan
Dražíč čp. 50, 375 01 Týn nad Vltavou
Tel.: 382 588 828
Tel.: 605 871 136
jan.papula@pivovar-lipan.cz
www.pivovar-lipan.cz


Mapa se načítá
PIVOVARSKÝ DVŮR LIPAN
PIVOVARSKÝ DVŮR LIPAN
PIVOVARSKÝ DVŮR LIPAN

Pivovarský dvůr Lipan | Jihočeský kraj