MĚSTSKÝ PIVOVAR VOLARY

Restaurační pivovar Městského hotelu Bobík navazuje na historii vyhlášeného Měšťanského pivovaru Volary (Bürgerliche Brauerei Wallern im Böhmerwald). Ten byl založen roku 1875, své pivo prvně veřejně čepoval 24. 6. 1879 a jeho činnost byla direktivním rozhodnutím ukončena počátkem 60. let 20.století.

Novodobé volarské pivo se v hotelu Bobík začalo vařit v srpnu roku 2013.

Do nádherně zrekonstruované restaurace je zakomponován pivovar s průhledy do spilky a na ležácké tanky, ve kterých kromě ostatních druhů piv zraje i vynikající konopná dvanáctka. S čerstvě natočeným pivem pak stačí sejít o patro níž do konopných lázní – jediných svého druhu u nás. Z celé řady nabízených konopných procedur si zde vybere i ten nejnáročnější host.

Portfolio

Pro hosty hotelu připravuje pivovar vlastní originální jedenáctistupňový ležák plzeňského typu, spodně kvašený, vařený tradičním dekokčním způsobem, nefiltrovaný – tedy skutečně živé pivo. Ochutnat lze i vlastní konopné dvanáctistupňové pivo, tmavé třináctistupňové a příležitostné dávky piv speciálních.

(Volarské pivo 11° – Volarský světlý ležák, 12° konopné pivo, 13° Volarské černé).

Prohlídky

Volarské pivo se vaří přímo před očima hostů v prostoru hotelové restaurace. Vaření každé várky trvá dvanáct hodin. Poté se pivo stěhuje na spilku, kde po dobu deseti dnů kvasí v kádích s kontrolovanou teplotou. Toto kvašení je možné sledovat na vlastní oči skrze sklo přímo z restaurace.

 

MĚSTSKÝ PIVOVAR VOLARYMĚSTSKÝ PIVOVAR VOLARY
Náměstí 325, 384 51 Volary
Tel.: 398 990 909
Tel.: 777 544 815
recepce@hotelbobik.eu
www.hotelbobik.eu


Mapa se načítá
MĚSTSKÝ PIVOVAR VOLARY
MĚSTSKÝ PIVOVAR VOLARY

MĚSTSKÝ PIVOVAR VOLARY | Jihočeský kraj