HISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOV

Historický pivovar Český Krumlov navazuje na tradici vaření piva v Českém Krumlově, která sahá až do 13.století a byla přerušena na jaře 2014 s ukončením výroby pivovaru Eggenberg. V závěru roku 2015 byl v objektu bývalých ledáren původního schwarzenberského knížecího pivovaru vybudován nový Historický pivovar Český Krumlov, který opět navazuje na silnou tradici vaření piva v Českém Krumlově.
Pivo se kromě použití vysoce kvalitních surovin (kombinace několika druhů chmelů i sladů, která zaručuje vysokou kvalitu sortimentu) vyznačuje takřka „rukodělným“ zpracováním zaručujícím jeho vysokou kvalitu.

Portfolio

Krumlov 11 světlý ležák, Krumlov 12 PREMIUM světlý ležák chmeleno výhradně žateckým poloraným červeňákem, Krumlov 12 tmavý nakuřovaný ležák, Krumlov sezónní speciální pivo – APA AMARILLO 13, JARNÍ 14, VÍDEŇSKÁ 15, APA CITRA 11. Světlý ležák Premium je držitelem prestižního ocenění Zlatá pečeť v kategorii světlý ležák. Další získaná ocenění, mj. "Chutná hezky. Jihočesky": Krumlov IPL ARCHER 1, Krumlov Jarní 14%.

Dostupnost

V Pivovarské restauraci a ve vybraných restauracích v regionu Českého Krumlova.

Prohlídky

Probíhají celoročně oblíbené exkurze pivovaru s odborným výkladem včetně seznámení s procesem výroby piva i s historií jeho vaření ve městě. Máme zde nově otevřené Návštěvnické centrum PORT 1560, kde si zakoupíte vstupenku.

Akce a festivaly

Pivovarská zahrada (6 500 m2) je s úspěchem využívána pro konání společensko-kulturních akcí určených pro širokou veřejnost (Kouzelný Krumlov, Slavnosti pětilisté růže, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov aj.), i pro pronájem k soukromému využití (svatby atd.).

 

HISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOVHISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOV
Pivovarská 27, 381 01 Český Krumlov
Tel.: 775 733 462
462 info@port1560.cz
www.port1560.cz


Mapa se načítá
HISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOV
HISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOV

HISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOV | Jihočeský kraj