Pivovar Lužiny

Pivovar Lužiny (zal. 2013) je nezávislý minipivovar s technologií pro roční výstav až 2 500 hl piva a je patrně prvním minipivovarem v Česku, který byl umístěný v klasickém nákupním centru. Provozy pivovaru, pivovarské restaurace a pivního baru s terasou jsou umístěné ve třech patrech objektu OC Lužiny v sousedství stejnojmenné stanice pražského metra.

Všechna Lužinská piva jsou nepasterizovaná a nefiltrovaná, prostá jakýchkoliv konzervantů, stabilizátorů pěny, barviv či jiných chemikálií. Při výrobě se používají výhradně nejkvalitnější dostupné suroviny.  

Portfolio

Ležáky plzeňského typu: Světlý ležák 11,1° a Lužinský jantar 12,0°, pivo německého typu Polotmavý speciál 13,7°, belgický typ LU-ALE 14,5° a také speciál plzeňského typu Beerstriker (for Doga) 14,5°. Dále pak celá řada sezónních speciálů se stupňovitostí až 16,2° (brown ALE).

 

Dostupnost

„Svou“ hospodu, kde se čepuje lužinské pivo, najdete snadno na webových stránkách pivovaru pod odkazem „Kde se čepuje“.

Prohlídky

Pivovar organizuje dny otevřených dveří, termíny jsou zveřejňovány např. na facebookovém profilu pivovaru.

Akce a festivaly

Vždy na přelomu listopadu a prosince se pořádá pivovarský večer, jehož hlavní součástí je pivní štafeta, rockový unplugged koncert a bohatá tombola.

 

PIVOVAR LUŽINYPivovar Lužiny
Archeologická 2256/1, 155 00 Praha 5
Tel.: 607 192 055
info@pivovar-luziny.cz
www.pivovar-luziny.cz
www.facebook.com/PivovarLuziny


Mapa se načítá
Pivovar Lužiny - pivo s příchutí hardrocku
Provozy pivovaru Lužiny, pivovarské restaurace a pivního baru s terasou jsou umístěné ve třech patrech objektu OC Lužiny
Pivovar Lužiny - portfolio
Pivovar Lužiny - speciál plzeňského typu Beerstriker (for Doga) 14,5°

Pivovar Lužiny | Hlavní město Praha