PIVOVAR VELKÉ BŘEZNO

Pivovar Velké Březno. Pivovar hrdě shlíží z břehu Labe více než 260 let. Název piva Březňák je odvozen nejen z názvu obce, ale také podle ležáků, které se vařívaly v měsíci březnu.

Mistři svého řemesla v pivovaru odmítají výstřelky moderních technologií a spoléhají se na intuici, poctivou ruční práci a kvalitní místní suroviny – proto se Březňáku přezdívá pivo staré školy.

Tváří velkobřezenských piv se za doživotní pivní rentu v roce 1906 stal přednosta vlakové stanice Viktor Cibich, jehož na etiketách i pivním skle najdeme i dnes.

Portfolio

Světlé výčepní pivo, světlý ležák, favorit vrchního sládka Březňák 14 a od loňského roku populární jedenáctka Březňák 11. V některých podnicích se čepuje nepasterizovaný tankový Březňák. Při transportu z pivovaru ve speciální cisterně pivo nepřijde do kontaktu s kyslíkem a uchovává si svou bohatou a čerstvou chuť.

Dostupnost

Velkobřezenské pivo je na čepu v restauracích nejen v severních Čechách, ale i v mnoha podnicích v celé České republice. V obchodní síti se prodává v plechovkách, skleněných lahvích 0,5 i PET lahvích (světlý výčepní Březňák).

Prohlídky

Návštěvníky čeká prohlídka všech hlavních provozů pivovaru se zajímavým odborným výkladem. Těšit se mohou na ukázku klasické technologie vaření českého piva i jeho ochutnávku přímo v pivovaru. Pro jednotlivce je pivovar otevřen každou sobotu od 14:30 hodin. Skupiny nad 10 osob si mohou domluvit libovolný termín návštěvy na telefonním čísle 737 224 087 nebo na e-mailové adrese josef.helebrant@heineken. com. Cena základního vstupného činí 100,- Kč.

 

PIVOVAR VELKÉ BŘEZNOPIVOVAR VELKÉ BŘEZNO
Pivovarská 116, 403 22 Velké Březno
Tel.: 475 309 111
www.breznak.cz


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

PIVOVAR VELKÉ BŘEZNO
PIVOVAR VELKÉ BŘEZNO
PIVOVAR VELKÉ BŘEZNO