MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR KUTNÁ HORA

Měšťanský pivovar v Kutné Hoře. Kutnohorský pivovar založili v roce 1573 vedle tvrze zvané Lorec. Historie vaření piva na tomto místě však sahá už o 100 let dříve. Začátky pivovaru v Lorci jsou spojené se jménem renesančního spisovatele a prostopášníka Mikuláše Daczického z Heslova. Pivovar měl pak dlouhou řádku majitelů, pivo se zde vařilo pod značkou Dačický; od roku 2010 byl uzavřený a bez technologií. V únoru roku 2017 byla výroba znovu obnovena novým vlastníkem.

Portfolio

Spodně kvašené světlé ležáky třech stupňovitostí Bronzová 10, Stříbrná 11 a Zlatá 12. Před Vánoci pak ještě sváteční speciál Lorecká 14.

Dostupnost

Čepované v Kutné Hoře a okolních okresech, lahvové po celé ČR v prodejnách ENAPO, PRAMEN CZ, BILLA a dalších.

Prohlídky

Rezervace prohlídek na webových stránkách www.pivokutnahora.cz/prohlidky. Otevřeno je  obvykle v sobotu, během prázdnin také ještě ve středu. Prohlídková trasa zahrnuje varnu, spilku, ležácký sklep, filtraci a lahvárnu. Na závěr prohlídky je možné si zakoupit dárkové balení piva a další upomínkové předměty.
V Kutné Hoře se opět vaří pivo! Klasickou metodou na dva rmuty, čistě za použití českých surovin, s kvašením v otevřených spilkách a v původních prostorách.

Akce a festivaly

V květnu Slavnosti piva Kutná Hora.

Kutnohorský pivovar v Lorci vstal po sedmi letech z mrtvých a znovu vaří pivo. Klasickou metodou na dva rmuty, s kvašením v otevřených spilkách, čistě za použití českých surovin a v původních prostorách. Tradice zůstanou i v 21. století zachovány. Odkaz zavazuje!

 

MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR KUTNÁ HORAMĚŠŤANSKÝ PIVOVAR KUTNÁ HORA
U Lorce 11, 284 01 Kutná Hora
Tel.: 910 021 400
info@pivokutnahora.cz
www.pivokutnahora.cz


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR KUTNÁ HORA
MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR KUTNÁ HORA
MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR KUTNÁ HORA