PIVOVAR DOBRUŠKA

Pivovar v Dobrušce má bohatou historii. Zdejší historie pivovarnictví se počíná psát rokem 1320, ovšem novodobá historie pivovaru začíná v roce 2007, kdy nevyužívané objekty dobrušského pivovaru a sladovny odkupuje rodina Vedrových a začíná s rekonstrukcí celého areálu. V lednu 2008 je obnovena sladovna a v roce 2008 je na původní varně slavnostně uvařena první várka 12° piva Rampušák.

Portfolio

V současné době vyrábí pivovar čtyři druhy piv: 11° a 12° světlé ležáky ve filtrované i nefiltrované podobě, dále 13° polotmavý speciál a 15° světlé speciální pivo, vyráběné pouze jako nefiltrované. Mimo uvedený sortiment jsou na trh uváděna speciální piva určená pro vánoční nebo velikonoční nabídku, případně pro akce, které pivovar pořádá ve vlastní sklepní pivovarské restauraci.

Dostupnost

Hostince, pivotéky, velkoobchody (na většině území ČR). Z velkých měst Praha a Brno.

Prohlídky

Je možná prohlídka pivovaru a vlastní humnové sladovny. Po předešlé domluvě na kontaktním emailu, pro skupinu minimálně 10 účastníků.

Akce a festivaly

Od roku 2010 se každoročně v srpnu koná Den otevřených dveří pivovaru, kdy je celý areál zpřístupněn pro exkurze, na nádvoří a v pivovarské zahradě probíhají koncertní vystoupení. Na čepu jsou vždy všechna vyráběná piva včetně speciálu připraveného zvlášť pro tento den.

 

 

PIVOVAR DOBRUŠKAPIVOVAR DOBRUŠKA
Křovická ul. 267, 518 01 Dobruška
Tel.: 494 322 310
Tel.: 6063 290 457
pivovar@dobruska.cz
www.pivovar-dobruska.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR DOBRUŠKA
PIVOVAR DOBRUŠKA
PIVOVAR DOBRUŠKA