Pivovarský dům Ostrava

Vznik Pivovarského domu Ostrava se datuje do roku 2007, kdy se 5. května uvařila v pivovaru první várka piva Qásek. Na adrese Přívozská 367, kde se Pivovarský dům v centu města nachází, se od té doby mnohé změnilo. Původní 200 litrovou varnu nahradila pětisetlitrová, kapacita ležáckého sklepa vzrostla na 12 000 litrů, přibyla nekuřácká restaurace a zahrádka pro cca 50 hostů. Pivovarský dům Ostrava není jen výrobce vlastní značky Qásek, ale rovněž obchoduje s pivy celého světa. V pivotéce můžete vyzkoušet na 300 druhů piv z Německa, Belgie, Holandska, Polska, Itálie, Anglie, Skotska, USA, Mexika a dalších zemí. V pivnici i restauraci můžete na rotujících pípách zase vyzkoušet piva z různých minipivovarů celé české pivozemě.

Portfolio

Celoročně vyráběná piva: 10° Kunětický Hejkal – světlé výčepní, 11° Qásek extra hořký – světlý ležák, 11° Qásek – tmavý ležák, 11° Qásek MED – medový polotmavý ležák, 12° Qásek – světlý ležák, 13° Qásek – polotmavý speciál. Sezonně vyráběná piva: 10° Lejla – letní ALE, 12° Trigo – weissbier, 13° Qásek ABA – american brown ALE, 16° Qásek IPA – india pale ALE. Sváteční a výroční druhy piv: 12° ShpeQ – rauchbier, 12° Vidle – vídeňský ležák, 12° Venda – narozeninový smoked porter, 13° Dorka – narozeninový speciál, 13° Svatomartinský speciál, 14° Firedog – chilli speciál, 14° Blackdog – vánoční černý speciál, 15° Dráb – bock, 21° Voko Bere – imperial lager a tzv. Single hopy, kdy se do piva přidává pouze jeden druh chmele, pokaždé nějaký jiný.

Dostupnost

Ideálně dorazit přímo do Pivovarského domu, ale na rotující pípě lze narazit na naše piva nejen v Ostravě, ale také v Brně či Praze.

Akce a festivaly

Každoročně první víkend po velikonocích pořádáme v Pivovarském domě minifesiválek na téma „vítězové Jarní ceny českých sládků“ kdy hostům nabízíme piva a pivovary čerstvě oceněná přímo českými sládky. Na jednom místě v jeden čas tak můžete ochutnat piva, která nejvíc chutnala na nejprestižnější české degustační soutěži.

 

PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVAPivovarský dům Ostrava
Přívozská 367/34, 702 00 Ostrava
Tel.: 774 514 190
pivovar@pivovarsky-dum.eu
www.pivovarsky-dum.eu


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA
PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA