Pivovar Rohozec

Pivovar byl vystavěn v roce 1850 Ferdinandem Ungrem, v roce 1910 byl odprodán společnosti „Společenský pivovar a velkostatek hostinských, společnost s ručením omezeným“ a v roce 1924 se přeměnil na akciovou společnost. V roce 1948 byl pivovar znárodněn a stal se součástí Východočeských pivovarů, n. p.

V roce 1994 byl sice privatizován, ale díky hospodaření tehdejších vlastníků se dostal na pokraj krachu. Záchrany se dočkal až v roce 2004, kdy jej odkoupili současní majitelé a pivovar vyrábějící klasická spodně kvašená piva je opět na vzestupu.

Portfolio

Široká škála spodně kvašených piv vyráběných klasickým dvourmutovým způsobem a otevřeným kvasným procesem. Dále pivovar vyrábí ochucená ovocná piva a několik druhů limonád.

Dostupnost

Hospody a pivnice v severních, západních, jižních a středních Čechách, produkty lze ochutnat i v Praze, Brně a na některých místech jižní Moravy.

Prohlídky

Exkurze v pivovaru probíhají každý čtvrtek od 16:00 a v sobotu od 10:00 hodin. Větší skupiny lze případně provést individuálně po předchozí dohodě i mimo uvedené dny a hodiny. Rezervaci je možná e-mailem: exkurze@pivorohozeccz či telefonicky: 481 321 219. Více informací na webových stránkách pivovaru.

Akce a festivaly

Rohozecké pivní slavnosti pořádané každý rok v měsíci červnu, Rohozecké prázdniny – cyklus pátečních rockových koncertů s dobrou muzikou a rohozeckým pivem.

 

PIVOVAR ROHOZECPivovar Rohozec
Malý Rohozec 29, 511 01 Turnov
Tel.: 481 321 219
pivorohozec@pivorohozec.cz
www.pivorohozec.cz
www.facebook.com/pivovarrohozec/
www.instagram.com/pivorohozec/


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

PIVOVAR ROHOZEC
PIVOVAR ROHOZEC
PIVOVAR ROHOZEC