Pivovar Starobrno

Pivovar Starobrno. Vaření piva v Brně má téměř osm set let dlouhou tradici. Samotný pivovar Starobrno v ulici Hlinky existuje už od roku 1872. Nechali ho postavit majitelé klášterního pivovaru Josef Mandel a Hermann Hayek. Na stejném místě funguje a vaří pivo do dnešních dnů. Veškerá sudová a lahvová starobrněnská piva jsou díky použití unikátního membránového mikrofiltru nepasterizovaná, neutrpí tak teplotní šok, a proto mají čerstvou a přirozeně lahodnou chuť, na kterou má vliv i použití nejlepšího moravského sladu a žateckého chmele.

Portfolio

Do portfolia patří nepasterizovaný extra chmelený světlý ležák Starobrno Drak, oblíbená jedenáctka Starobrno Medium a světlé výčepní pivo Starobrno Tradiční. Ve vybraných hospodách je na čepu i unikátní Starobrno nefiltrovaný ležák s typickým zlatavým zakalením, způsobeným pivovarskými kvasnicemi, který se ručně stáčí ve sklepech pivovaru z ležáckých tanků. Na velikonoční Zelený čtvrtek se vaří nejslavnější speciál pivovaru – Zelené pivo (v roce 2017 už podvanácté).

Dostupnost

Starobrněnské pivo je na čepu ze sudů nebo tanků v restauracích (Drak, Medium, Tradiční, nefiltrovaný ležák). V obchodních sítích se prodává v plechovkách, skleněných lahvích 0,5 l i PET lahvích 1,5 l.

Prohlídky

Exkurze se konají vždy v sobotu v 11.00 a 13.00 hodin a v neděli ve 14.00 a 15.00 hodin (pro skupiny do 10 osob). Termíny exkurzí na objednávku pro individuální zájemce nebo skupiny nad 10 osob: pondělí – neděle dle dohody, nutné je objednání na exkurze@starobrno.cz nebo na tel. 737 224 087. Základní vstupné: 150,- Kč (cena zahrnuje degustaci dvou vzorků piva). Výklad je možný v češtině, němčině a angličtině.

 

PIVOVAR STAROBRNOPivovar Starobrno
Hlinky 160/12, 661 47 Brno
Tel.: 543 516 111
starobrno@starobrno.cz
www.starobrno.cz


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

PIVOVAR STAROBRNO
PIVOVAR STAROBRNO
PIVOVAR STAROBRNO