Pivovar Starobrno

Vaření piva v Brně má téměř 800 let dlouhou tradici. Samotný pivovar Starobrno v ulici Hlinky nedaleko Mendlova náměstí, kde funguje dodnes, se začal budovat roku 1872. Postavit jej nechali majitelé nedalekého klášterního pivovaru Josef Mandel a Hermann Hayek. Sládci pivo vaří podle tradičních technologií z výběrových surovin – kvalitní vody, nejlepšího moravského sladu a žateckého chmele. Sudová a lahvová starobrněnská piva jsou díky použití membránového mikrofiltru nepasterizovaná, takže mají čerstvou a přirozeně lahodnou chuť.

Portfolio

Nepasterizovaný extra chmelený světlý ležák Starobrno Drak, oblíbená jedenáctka Starobrno Medium a světlé výčepní pivo Staré Brno. Ve vybraných hospodách je na čepu i Starobrno nefiltrovaný ležák s typickým zlatavým zakalením, způsobeným pivovarskými kvasnicemi, který se ručně stáčí ve sklepech pivovaru z ležáckých tanků. Na Zelený čtvrtek se vaří nejslavnější speciál pivovaru – Zelené pivo (v roce 2020 popatnácté). Novinkou roku 2020 jsou tři řemeslná (craftová) piva – svrchně kvašený nefiltrovaný ležák APA, spodně kvašený ležák IPL a višňový RED, která se prodávají v plechovkách.

Dostupnost

Starobrněnské pivo je v restauracích na čepu ze sudů nebo tanků (Drak, Medium, Staré Brno, nefiltrovaný ležák). V obchodní síti se prodává v plechovkách, skleněných lahvích 0,5 l i PET lahvích 1,5 l.

Prohlídky

Termíny exkurzí bez předchozího objednání do 10 osob si zájemci mohou vyhledat na www.starobrno.cz(tyto údaje Starobrno aktualizuje podle momentální epidemiologické situace). Termíny exkurzí na objednávku pro individuální zájemce či skupiny se rezervují na exkurze@starobrno.cz. Základní vstupné s degustací je 150 korun, pro seniory a studenty 100 korun. Prohlídka trvá zhruba hodinu, výklad je možný v češtině, ruštině, němčině a angličtině. Pozn.: Kvůli epidemiologické situaci pivovar Starobrno exkurze momentálně nepořádá, o změnách vás budeme neprodleně informovat.

 

PIVOVAR STAROBRNOPivovar Starobrno
Hlinky 160/12, 661 47 Brno
Tel.: 543 516 111
starobrno@starobrno.cz
www.starobrno.cz


Mapa se načítá
PIVOVAR STAROBRNO
PIVOVAR STAROBRNO
PIVOVAR STAROBRNO