PIVOVAR JÍLOVICE

Pivovar Jílovice. Provoz pivovaru byl zahájen 2. června 2015 uvařením první várky 12% ležáku. K výrobě piva je využívána velmi kvalitní voda z Novohradského podhůří, český slad a chmelový granulát z českého chmele. Klasickým technologickým postupem, jenž zahrnuje vaření piva ve varně, studené hlavní kvašení v otevřených kádích a následné dlouhé zrání v ležáckých tancích, vzniká pivo českého typu plné chuti, dobrého řízu a optimální hořkosti.

V letním období je zde samozřejmě možné posedět v příjemném prostředí a ochutnat sortiment točeného piva.

Portfolio

V současné době nabízí pivovar 5 druhů piv: Základ sortimentu tvoří světlé výčepní 10% pivo, 11% a 12% světlý ležák. Příležitostně jsou k dispozici Jantarový 12% ležák a také  polotmavý 13% speciál.

Dostupnost

U prodejního okénka pivovaru lze celoročně zakoupit pivo v obalech (PET láhve 1,5 l, sudy 15, 30 a 50 l). V letním období (květen–říjen) se u okénka prodává i pivo točené.

Restaurace: Kulturní dům Jílovice, Staročeská restaurace Trhové Sviny, Bar U Čerta Třeboň, Klub malých pivovarů České Budějovice, v létě Řízková restaurace Pivoňka Český Krumlov.

Prohlídky

Prohlídky pivovaru se z hygienických důvodů pořádají jen výjimečně při různých akcích (např. výročí otevření pivovaru v červnu).

Akce a festivaly

Každoročně v červnu se koná akce k výročí otevření pivovaru. Přesný termín bude oznámen na webových stránkách pivovaru.

 

 

PIVOVAR JÍLOVICEPIVOVAR JÍLOVICE
Jan Wünsch
Jílovice 147, 373 32 Jílovice
Tel.: Tel: 602 233 265
info@pivovarjilovice.cz
www.pivovarjilovice.cz


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

PIVOVAR JÍLOVICE
PIVOVAR JÍLOVICE