HISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOV

Historický pivovar Český Krumlov navazuje na tradici vaření piva v Českém Krumlově, která sahá až do 13.století, a byla přerušena na jaře 2014 s ukončením výroby pivovaru Eggenberg. V závěru roku 2015 byl v objektu bývalých ledáren původního schwarzenberského knížecího pivovaru vybudován nový Historický pivovar Český Krumlov, který opět navazuje na silnou tradici vaření piva v Českém Krumlově.

Pivo se kromě použití vysoce kvalitních surovin (kombinace několika druhů chmelů i sladů, která zaručuje vysokou kvalitu sortimentu) vyznačuje takřka „rukodělným“ zpracováním zaručujícím jeho vysokou kvalitu.

Portfolio

Světlý ležák 11 (4,7 % alk.), Světlý ležák Premium 12 (5,3 % alk.), Tmavý ležák 11 (4,7 % alk.), Tmavý nakuřovaný ležák Premium 12 (5,2 % alk.), Vánoční badyánový speciál 14 (6,3 % alk.).

Světlý ležák Premium je držitelem prestižního ocenění Zlatá pivní pečeť 2017 v kategorii světlý ležák premium z minipivovaru.

Dostupnost

V Pivovarské restauraci a ve vybraných restauracích v regionu Českého Krumlova.

Prohlídky

V průběhu letní sezóny 2017 budou znovu pro veřejnost připraveny oblíbené prohlídky pivovaru s odborným výkladem včetně seznámení s celým procesem výroby piva i zajímavostmi z historie vaření piva v Českém Krumlově.

Akce a festivaly

Pivovarská zahrada (6 500 m2) je s úspěchem využívána pro konání společensko-kulturních akcí určených pro širokou veřejnost (Kouzelný krumlov, Slavnosti pětilisté růže, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov aj.), i pro pronájem k soukromému využití (svatby atd.).

 

HISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOVHISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOV
Pivovarská 27, 381 01 Český Krumlov
Tel.: 775 733 462
info@pivovarceskykrumlov.cz
www.pivovarceskykrumlov.cz


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

HISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOV
HISTORICKÝ PIVOVAR ČESKÝ KRUMLOV