Pivovar Hostivar

Pivovar Hostivar byl založen v roce 2011, první várka však uvařena v únoru 2013 a pivovarská restaurace otevřena na apríla téhož roku. Hostivar je pivovarem akcionářským, v tomto případě opravdu akcie vlastní téměř 90 drobných podílníků, převážně sousedů z nejbližšího okolí a jejich kamarádů.

Další zajímavostí tohoto minipivovaru je, že přestože se jmenuje Hostivar, leží těsně za hranicí městské části Hostivař, tedy již na území Horních Měcholup. Budova vyrostla na „zelené louce“ mezi Hornoměcholupskou a Lochotínskou ulicí. Kombinace dřeva, skla a betonu s velkou přilehlou zahradou je dílem architektonického studia ADR. Byla oceněna čestným uznáním v kategorii novostavba Grand prix architektů 2014. Technologii minipivovaru dodala firma Strojtep z Jeříšna u Chotěboře.

Portfolio

Sládci Jan Tržil a František Poláček vaří v prosklené 10hl varně 4 druhy piva a každoročně několik speciálů. Do standardní nabídky patří Jedenáctka a Třináctka světlá, Dvanáctka polotmavá a H-ALE patnáctka. Prvním „speciálem“ byla Cyklistická osmička, která se stala letní tradicí, následovala ji Pšenice, Svatomartinský 14 ALE a také již tradiční Adventní Doppelbock 17. Dalšími speciály, které se během necelých tří let provozu pivovaru objevily na čepu, jsou Tmavá 13, Výroční IPA 14, 10 ALE Letňák, Witbier a Stout.   

Dostupnost

Minipivovar prodá svou současnou produkci (kolem 2 000 hl/rok) takřka celou ve své restauraci s krytou terasou, v létě rozšířenou o venkovní výčep v pivovarské zahradě. Malá část produkce piva se prodává v litrových PET-lahvích.

 

PIVOVAR HOSTIVARPivovar Hostivar
Lochotínská 656, 109 00 Praha 15
Tel.: 702 202 903
info@pivovar-hostivar.cz
www.pivovar-hostivar.cz


Mapa se načítá

Pivo a pivovary Čech, Moravy a Slezka - kapesní průvodce na cestu za tuzemským pivem

PIVOVAR HOSTIVAR
PIVOVAR HOSTIVAR
PIVOVAR HOSTIVAR
PIVOVAR HOSTIVAR